Masaüstü ve tavan vantilatör modelleri

325 views

Buharlı masaüstü vantilatör modelleri deyince akla ilk gelen markalardan biri de UFO ve ALF oluyor. Tavan vantilatörü almak isterseniz Sinbo, Koştaş, Fakir, Arçelik, Beko, Raks gibi markaların pervane modellerini inceleyebilirsiniz. . Bu markaların her biri kendine göre ayrı özelliği olsa da fiyatlar arasında çok fark yok. Çünkü yapısal olarak hemen hemen aynı. Bir tek buharlı vantilatör modelleri diğerlerinden farklıdır. Buharlıların özelliği ise, bilinenin tam aksine, serinliği artırmak değil sadece havanın kurumasın önlemektir. Bilirsiniz ki kuruyan hava baş ağrısı yapmaktadır.

Masaüstü Vantilatör Modelleri

Masa üstü vantilatör modelleri iki kısımdır. Birisi normal fişe takılan elektrikli. Biri de USB ile çalışan basit ufak olan modeller. Çok kuvvetli bir rüzgar yerine basit bir esinti istiyorsanız BİM marketlere gelen USB vantilatörleri kaçırmayın. Ürün hem ucuz ve hem de diğer USB vantilatörlere göre çok daha güzel serinletiyor. Ucuz fiyatlı ve tamamen plasik ürünlere boşuna para harcamayın. Çünkü onlar kendini bile serinletmiyor.

Serinlik Denince Sadece Klimaları Düşünmeyin.
Yaz mevsiminin gelmesi doğal olarak sıcakları da beraberinde getirdi. Bu sıcak günlerde ise herkesin klimalarla serinlediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Şimdilerde en çok dikkat çeken serinleme ürünleri sıra dışı dekoratif işçilikleriyle asmalı ve oturtmalı pervaneler.
Birbirinden farklı stilleri ile kullanıcı beklentisini karşılamaya çalışan bu pervaneler bin bir çeşit.  Bu durum boyutları konusunda da geçerli. İsterseniz tavana asabileceğiniz, isterseniz duvara monte edebileceğiniz ya da isterseniz çantanıza atıp yanınızda gezmesini sağlayabileceğiniz birçok model seçenekleri, üretici firmalar tarafından alıcılara sunulmakta. Diğer yandan  klimaların zararlı yönleri de düşünüldüğünde vantilatörlere olan ilgi daha da artmış durumda. Bu ilginin oluşmasındaki en büyük etkenlerden biri de vantilatör görünüşlerinin klasik tipte olmayışları. Modern bir görünüş kazandırılan ve cıvıl cıvıl renk seçenekleri sunan modeller, alıcılar tarafından ilgi odağı olmuş gibi gözüküyor.

Tavan Vantilatör Modelleri

Kavurucu yaz aylarında kapalı mekanlarda bulunmak neredeyse imkansız hale geliyor. Sıcaklık yüzünden gerek ev halkı, gerekse ofis çalışanları sürekli bir halsizlik ve yorgunluk problemi yaşıyor. Bu ise iş hayatında performans kaybına, özel hayatta ise bitkinliğe neden oluyor. Peki bunu önlemenin yolu yok mu?

Özellikle son birkaç yıldır, kavurucu geçen yaz aylarında sıcaklıktan etkilenmemek için iki seçeneğimiz var. Klima ve vantilatör. Klimalar bakımları düzenli olarak yapıldığında soğutma işini oldukça iyi yapıyor diyebiliriz. Dezavantajı ise yüksek elektrik sarfiyatı. Vantilatörler ise ortamdaki hava sirkülasyonunu sağlayarak, sizi serinletiyor. Daha hesaplı ve kesinlikle daha sağlıklı olmaları da vantilatörlerin avantajı.

Eğer siz de benim gibi, klimaların sağlıklı olmadığını düşünüyorsanız tavan vantilatörlerini düşünebilirsiniz. Ayaklı vantilatörlere göre birçok avantajı bulunan tavan vantilatörleri çoğu mağazada bulunabilir. İşte Koçtaş mağazalarında bulabileceğiniz hem hesaplı, hem de kaliteli BLYSS tavan vantilatörü modelleri. Detaylı bilgi için Koçtaş’ın resmi web sayfasına girmeniz yeterli.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın