Dekoratif sehpa modelleri

576 views

Salon için dekoratif orta sehpa modelleri cam, ahşap ve ayaklı olmak üzere farklı tasarımlardan oluşuyor. 2021 ‘de dikkat çeken sehpa örneklerini bu yazıda derledik. Sehpa deyip geçmemek gerekir. Evlerinizin odasının tam orta yerini işgal eden ve odaya girince ilk göze çarpan mobilyalardan biridir. Eğer farklı ve dikkat çekici güzel bir sehap seçimi yaparsanız odanıza oldukça etki edecek bir tasarım yapabilirsiniz. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz birbirinden farklı desen ve modelde dizayn edilen sehpa modelleri, modern ve şık görüntüsü ile evinizin dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Oturma odalarında genellikle tercih edilen modeli olan ahşap sehpalar oldukça şık ve samimi bir  görünüm sergilemektedir.

 

dekoratif sehpa modelleri

 

Oldukça çeşite sahip olan ahşap sephalara alternatif olarak cam sepha modellerini ve metal sehpa modellerini gösterebiliriz.

Modern sehpa modelleri artık evlerimizde daha çok renkli tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkıyor. Mutfağımızdan oturma odamıza kadar bir çok yerde oldukça sık ve kullanışlı bir görünüm sağlayan dekoratif sehpalar evlerimize çok yakışacak.

Dekoratif Salon Sehpa Modelleri 2021

 

dekoratif sehpa modelleri

 

Şimdi sizlere dekoratif sehpa modellerinden birkaç örnek gösterelim. Aşağıdaki sehpa modelinde ahşap bir fıçı tasarlanmış. Baktığımızda halı rengi ve koltuklarla da uyumlu görünüyor. Siz de buna benzer farklı bir sehpa tasarımı ile evinize yada ofisinize dikkat çekici bir tasarım sunabiliriniz.

 

fıçı sehpa modelleri

Bu sehpa modeli görüntü olarak güzel görünebilir. Fakat çok fazla kullanışlı bir sehap değil. Öncelikle üzerine kullanılabilecek alan sadece kenar kısımlar. Bunun dışında iç kısımlar tamamen ölü bölge. Üstelik kenar kısımlarda kavis de var.

yuvarlak sehpa modelleri

 

Salon orta sehpa modelleri klasik ve modern olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Fakat biz  bu konumuzda klasik sehpalara yer vermedik. Daha çok spor, ahşap ve renkli farklı tasarımlara sahip sehpa çeşitlerini seçtik.

 

kelebek sehpa modelleri

 

Kullanım alanı geniş bir sehpa modeli. Fakat biraz kaba görüntüsü var gibi. Son yıllarda bu tarz alçak sehpalar moda oldu. Fakat bu sehpalar tamamen görüntü üzerine tasarlanmış. Çünkü çok alçak.

orta sehpa modelleri

 

Aşağıda size piyada yaygın olarak standart sehpaların dışında farklı tasarımla oluşturulmuş sehpa modelleri sunuyoruz. Buradaki sehpalardan fikir ve tasarım geliştirebilirsiniz.

Parçalı sehpa modelleri

 

Eğer sizde bulunduğunuz ortamda sadelikten hoşlanıyorsanız size sunacağımız önerilerle bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

dekor sehpa modelleri

 

Öncelikle odalarınızda sade bir tasarım için kullanacağınız orta sehpayı birden çok kullanım sunan bir modelde seçmelisiniz. Yani orta sehpayı hem bilgisayarınızda çalışmak, hem de konuklarınızı ağırlayacağınız bir servis sehpası olarak kullanmalısınız. Bunun yanında oda içerisinde ki ışıklandırmaları gereğinden fazla abartmamalısınız. Oda içerisindeki gereksiz ışıklandırmalar odanızın ferah görünmesini büyük oranda engeller.

 

 2019 dekoratif sehpa modelleri

 

Odalarınızda işinize yaramayan ve fazlalık gördüğünüz aksesuarları kaldırmak da sade bir görünümün oluşması için oldukça etkilidir. Fazla aksesuarların yanında, eğer canlı bitkiler besliyorsanız, onlar içinde gereğinden fazlasının kalabalık yaptığını unutmamalısınız. Kalabalık bir oda tasarımından kurtulmanın başka bir yolu ise kanepelerin birden fazla kullanım imkanı sunduğu tasarımlardan geçmektedir. Yani bir kanepe ile hem uzanma işlevini gerçekleştirmeli, hem de kısa şekerlemeler yapabilmelisiniz.

 

 2019 sehpa modelleri

 

Doğallığın ve büyüleyici bir ortamın sıcaklığını ağaç sehpalar ve mobilyalar ile yaşayabilirsiniz. Şimdilerde evlere konuk olan ağaç mobilya modelleri ile evlerinizde adeta yeni bir ağacın filizlendiğinin havasını oluşturacaksınız.

 

şık sehpa modelleri

 

Genel olarak doğayı seven herkesin evlerinin bir köşesinde bulunduracağı bu modeller, oldukça ilginç ve sıra dışı dekorlarda üretiliyor. Firmalar üretimde öncelikle gerçekçiliğin yansıtılmasına önem verirken, ortama katacağı büyüleyici atmosferi de gözden kaçırmıyorlar.

 

ahşap sehpa modelleri

Belki bazıları için bu dekorlar sadece bir kuru ağaç gibi gözükebilir, ancak birtakım objelerle etkileşime sokulduklarında oldukça etkili görünümler ortaya çıkabiliyor. Örneğin kuru ağaçtan yapılan bir ayna, kuru ağaç gövdesine yerleştirilmiş bir gece lambası ya da kuru bir ağaç üzerine oturtulmuş cam sehpa tasarım açısından oldukça başarılı gözükmektedir.

 

3 ayaklı dekoratif sehpa modelleri

 

Sizde evlerinizde doğadan bir parça bulundurmak istiyorsanız, bunun için yeni tasarımlarda ki ağaç dekorlarını deneyebilir ve evlerinizde sıra dışı atmosferler oluşturabilirsiniz. Unutmayın ilgi çekici değişiklikler her zaman evlerinizde fark yaratacaktır.

 

İpek mobilya orta sehpa çeşitleri lorena orta sehpa

İpek orta sehpa modelleri lexus orta sehpa

Modern orta sehpa modelleri 10

Modern orta sehpa modelleri 5

Modern orta sehpa modelleri 4

Modern orta sehpa modelleri 3

Modern orta sehpa modelleri

Sulu sehpa modelleri

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın