Evde çalışma odası tasarımları nasıl olmalı?

646 views

Çalışma odası dekorasyon fikirleri ve mekan düzenleme tavsiyeleri sunduğumuz bu yazımızda beyaz, ceviz, siyah gibi renklerle tasarım yapılmış örnekler sunuyoruz. Çalışma odanız size ilham verebilir mi ? Belkide zihninizde çırpınan milyonlarca fikir var fakat bir türlü su yüzüne çıkamıyorlar. Ne yani olamaz mı ? Eşsiz melodiler besteleyen bir Mozart yada Beethoven bizlerinki gibi bir çalışma odasına mı sahipti sizce ? Peki ya dahiler ? Çözülemeyen problemleri çözen bilim adamları…

Hepsi panjurlu, kahverengi geniş masalı, kapı arkasında askılığı yada portmantosu olan ahşap sandalyeli odalarda mı çalıştı. Bence hayır…

Dediğim gibi, zihninizde çırpınan milyonca fikir ortaya çıkmak için uygun ortamın sağlanmasını bekliyor.

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Odanızda değişiklik yapmak ilk adım. Daha sonra çalışma odası tasarımı düşünmelisin. Bu tasarım özgün olmalı. Yani senin çalışma odan sana özel olmalı. Piyasada bir çok çalışma odası modeli var. Bunları inceleyerek kendine uygun özgün bir çalışma odası dekorasyonu tasarlaya bilirsin.

Bu değişiklik sizde bir motivasyon unsuru olacaktır. Aynılığın ve alışılmışlığın insan psikolojisine en büyük zararı hazır bulunuşluğu azaltmasıdır. Yani güdülenme isteği azalır, motivasyon olmaz. Bu durumda da beyin yeni şeyler öğrenmeye ve çalışmaya hazır değildir.

İlham verecek çalışma odaları diye hazır bir kalıp tabi ki yok. Adeta bir hap gibi bunu bulamazsınız. Bunun ilacı sizin beyninizde. Çalışma odanızı keyifli bir yer haline getirin. Orası sizin sıkıldığınız, daraldığınız ve bunaldığınız bir yer olmaktan çıksın. Unutmayın, bir çoğumuz hava almak için çalışma odasından dışarıya çıkıyoruz.

Çalışma Odası Mobilyası Hangi Renk Olmalı?

Çalışma odalarında genel dekorasyon son derece önemli ve çalışma performansınızı da yakından ilgilendiriyor. Eğer ki doğru dekorasyonu yapabildiyseniz olduğundan çok daha verimli şekilde çalışmak mümkün olabilirken, yapılan yanlış tercihlerde performansı bir hayli aşağıya çekecektir. Bu yüzden de çalışma odası mobilyalarının rengine de dikkat etmenizde fayda var.

Siyah: Çalışma odası mobilyalarında siyah renk son derece doğru bir tercih diyebiliriz. Dikkati dağıtmama açısından çok başarılı bir renk olan siyah, daha kolay odaklanmanızı sağlıyor. Fakat bazı kişilerde siyahın iç kararcıyı yapısı sebebiyle çalışma süresini uzatmak zorlaşabiliyor. Bu yüzden kendi özelliklerinizi de dikkate alarak siyahı seçmekte fayda var.

Beyaz: Çalışma odası mobilyalarında beyaz renkte sizler için güzel bir alternatif oluşturuyor. Beyazın sakin yapısı ve bulunduğu ortama ferahlık katması çalışma odasında geçireceğiniz zamanı uzatmak noktasında yardımcı olacaktır. Böylece ister istemez çalışma veriminizde de gözle görülür bir artış yaşanacak. Ayrıca beyaz renkli mobilyalar görsel anlamda da şık duracaktır.

Bej: Çalışma odası mobilyalarında bej rengi göz ardı etmemekte fayda var. Bejin sahip olduğu ton, görsel açıdan sizi kati surette rahatsız etmeyecektir. Bu yüzden de son dönemde çalışma odası mobilyalarında bu rengi sıklıkla görebiliyoruz.

Sütlü Kahve: Sütlü kahve ev dekorasyonunun hemen her alanında kullanılabildiği gibi söz konusu çalışma odası mobilyaları olunca da güzel bir tercih olacaktır. Sütlü kahvenin uyumlu görüntüsü çalışmaya konsantre olduğunuz zamanlarda dikkatinizin daha az dağılmasını sağlar.

Birbirinden ilginç çalışma odası modelleri ni inceleyerek bir fikir oluşturmanız için galeriye göz atmanızı tavsiye ederiz…

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın