Klasik salon koltuk takımları

442 views

Evinizin en çok göz önünde bulunan yeri olan salon dekorasyonunuz için klasik bir model tercih etmek istiyorsanız, bu yazının tam da sizin için olduğunu söyleyebiliriz. Klasik salon dekorasyonu yapmada önce  hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Her yıl çıkan yeni ve ilginç salon tarzlarının klasik tarzlara olan ilgiyi azalttığı düşünülse de çoğu kişi hala klasik modelden vazgeçemiyor.

Hem alıştıkları görüntüden kopmak istemiyorlar hem de klasik modellerin asil duruşundan vazgeçemiyorlar. Eğer siz de onlardan biriyseniz klasik model tercihinizi asla değiştirmemelisiniz.

Klasik Salon ve Koltuk Takımları

Klasik salon dekorasyonunu  yaparken her dekorasyonda olduğu gibi renk ve mobilya uyumuna dikkat etmeniz birinci şart olarak gösterilebilir. Tabi ki klasik dekorasyonu klasik yapan seçeceğiniz mobilyalar olacaktır. Bu yüzden seçeceğiniz mobilyalara dikkat etmeli araya bu tarzı yansıtmayan mobilyalar karışmasına izin vermemelisiniz. Öncelikle doğru koltuk takımını seçmekle işe başlayabilirsiniz. Bunu yaparken kendi zevklerinizi göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

Klasik Salon Tasarımları

Klasik koltuk takımlarında da çeşit bir hayli fazladır. Eğer sade bir dekorasyon yapmak istiyorsanız koyu kahverengi gibi koyu tonlar seçmeniz yerinde olacaktır. Açık renkler tercih etmek istediğinizde de yine tam tersi olacaktır. Salon için seçeceğiniz ilk mobilya koltuk takımı olduğu için kendi zevkiniz dışında önemsemeniz gereken pek bir şey yoktur.

Ancak bundan sonraki mobilya seçimlerinin koltuk takımına uyum sağlamasına büyük özen göstermelisiniz. Vitrin seçiminde ilk şart olarak koltuk takımına uygunluğunu gözetirken daha sonra camlı ve çeşitli aksesuarları alabilecek kadar geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Perde seçiminde de klasik modellere uygun modeller seçmelisiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın