Lüks salon tasarımı örnekleri

539 views

Bilirsiniz ki herkes lüx yaşamak ister.Bunun en kolay yolu ise en temel yaşam alanınız olan evinizi lüx bir dekorasyonla döşemektedir. Mobilyalarınızı ne kadar lüx seçerseniz konforunuzu da o kadar arttırmış olacaksınız.Hem şık hem de konforlu bir dekorasyon demek lüx tarz bir dekorasyon demektir.Sadeliği seviyor olabilirsiniz ama sade olmak lüx olmaya engel değildir.Dekorasyon için seçeceğiniz mobilyalarda uyumu ve konforu temel olarak göz önünde bulundursanız evinizden çıkmak istemeyeceğiniz bir lüxlükte ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Salon tasarım fikirleri

Evinizin en önemli ve en geniş yeri için tabiki özel bir çaba harcamanız gerekecektir.Misafirlerinizi ağırlayacağınız burada herkesi evinize hayran bırakmak istiyorsanız bütün önerileri dikkate almalısınız. Salon dekorasyon önerilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Açık renkleri tercih edin.
  2. Çok fazla eşya ile doldurmak yerine sade olsun.
  3. Perde ve halı uyumuna özen gösterin.
  4. Klasik-modern dekorasyon uyumuna dikkat edin.

Salon için En Çok Tercih Edilecek Renkler
Evinizin en güzel köşelerinden birisi olan salonda renk konusunda karar vermeden ilk önce odanızın güneş ile ilişkisini hesaplamalısınız. Yani salon aydınlık mı karanlık mı?
Eğer salonunuz aydınlık bir şekildeyse o zaman işiniz basit. Basit derken şunu kastettim renklendirme konusunda yapabileceğiniz çok şey var demektir. Koyu renkler de kullanabilirsiniz açık renklerde. Tercih size kalmış. Eğer ki mobilyanızı almamışsanız kafanızdaki modeli ve rengi canlandırmalısınız. Duvar renginiz mobilyanıza ne kadar uyum sağlıyorsa eviniz o kadar ferah görünecektir. Duvar la mobilya arasındaki renk uyumu çok önemlidir. Eğer ki mobilyanız zaten var ise o zaman işiniz biraz daha zor çünkü renk skalanızı mobilyanıza göre belirlemeniz gerekiyor.
Kısaca anlatmak gerekirse güneş alan bir salon için açık veya koyu bir renk günaş almayan salonlar için illaki açık renk şart.

Mobilyalarınızın her birini çok dikkatli seçip en ufak bir ayrıntıyı bile atlamamalısınız.Küçük bir dekorasyon ürünü bile evinizin tümüyle uyum içinde ve şıklığı yansıtmalıdır.Gereksiz eşyalardan kaçınmaya gayret göstermelisiniz. Altın ve gümüş renginde ürünler kullanırsanız muhteşem bir görüntü sergileyebilirsiniz. Ayrıca bunu yaptığınızda eviniz adeta sarayları andıracaktır.Genellikle geniş salonlar için kullanılan ayna modelleri bu renklerde oluyor.

Lüks evlerin vazgeçilmez parçası olan avizelerde de zaten bu renkler hakim olduğundan bu konuda sıkıntı yaşamayacaksınız. Koltuk takımı seçerken ise konforu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer aynı zamanda yine koltuklarınızlada en yüksek konforu hem de lüx bir görünümü elde etmek istiyorsanız size deri koltuk takımlarını tavsiye ederiz.Muhteşem bir avize, geniş bir ayna ve üstüne bir de deri koltuk takımlarını da ekleyip aynı özenle aksesuarları da seçerseniz başarıyla bu salon tasarımını başarmış olacaksınız.

Salon tasarım örnekleri

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın