Standart Köşe L Koltuk Koltuk Ölçüleri Nasıl Olmalı? 2021

10.815 views

Ev dekorasyonu modasında son yılların en çok öne çıkan koltuk modeli L koltuk modelleridir. Küçük büyük, geniş dar bütün salonlara uyan ve salonlara modern bir hava katan modeldir. Ancak koltuğun güzel bir görüntü oluşturması için salonun büyüklüğüne uygun ölçülerinin olması gerekiyor. Büyük bir salonda küçük bir L koltuk veya küçük bir salonda gereğinden büyük bir L koltuk beklenen güzel görüntüyü vermeyecektir.

L koltuk alırken salonun hangi köşesine koyacağınızı ve buranın ölçüsüne uygun olup olmayacağını doğru tespit etmelisiniz. Teşhirde gördüğünüz L koltuk ölçüleri sizin için uygun değilse beğendiğiniz aynı modeli kendi ölçülerinize göre yaptırabilirsiniz.

Modern ve klasik koltuk takımlarında L Köşe koltuk ölçüleri nedir? Nasıl olmalı? En ideal kullanışlı koltuk ölçüleri nasıl olmalı? Şimdi size köşe koltuk ölçüleri ile ilgili bazı bilgiler verelim:

  • Koltuk alırken standart olanı değil odanıza uyanı alın.
  • Modern köşe koltuklarda belli bir standart ölçü yoktur.
  • Klasik köşe koltuklarında belli bir standart ölçü yoktur.
  • Her marka ve firmanın kendi kalıpları ayrıdır ve buna göre kendi ürünlerinde bir standardı olabilir.
  • Koltuk alırken koltuk eni sırt yaslanma minderinden sonra 55-60 cm kadar oturma alanı kalmalıdır. Bunun üzerinde olursa arkada gereksiz bir boşluk olur ve geri yaslandığınızda rahat edemezsiniz. Bu ölçülerin altında olduğunda koltuk dar olur ve oturma alanı oldukça düşük kalır. Odanız küçük ise sırt minderinden sonra 50 cm lik alana kadar düşebilirsiniz. Yani sırt yastığı olmadan 60 cm derinliğine sahip bir oturma alanı, 10 cm lik bir yastık ile 50 cm’ye düşüyor.
  • Alacağınız koltuğu test etmeden almayın.
  • Sadece görüntüsünü beğendiğiniz koltuğu almak yerine, rahat olanı tercih edin.
  • Üzerinde yatacağınız koltuğun minderlerinin sert olması gerektiğini unutmayın.
  • Çok yumuşak süngere sahip koltukları tercih etmeyin. Sağlık açısından uygun olmadığını hatırlatmak isteriz.
  • Aşağıdaki adresteki köşe koltuk modellerini inceleyerek siz de ihtiyacınız olan ölçülere karar verebilirsiniz.

ÖRNEK KÖŞE KOLTUK MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Koltuk imalatı

Koltuk Ölçüleri
Koltuk Ölçüleri

Koltuk alırken sadece ölçülere bakmayacaksınız elbette. Odanızın ya da salonunuzun dekorasyon tarzı da koltuk seçimini etkileyecektir. Salonunuz için en kaliteli ve en estetik L koltuk modellerini satış reyonumuzda ve web sitemizde görebilirsiniz. L koltuklarda zengin renk ve kumaş seçeneğini bulacaksınız. İşçilik kalitesi mükemmel olan koltuk çeşitlerimiz tasarımlarıyla da çok beğenilmektedir.

Marmara koltuk firması olarak değişen ve gelişen koltuk trendlerini yakından takip ediyoruz ve en güzel modelleri sizler için imal ediyoruz. L koltuklar oturma ve kullanım rahatlığı da sağlamaktadır. Ortalama 90 cm derinliği olan koltuklarda oturmak son derece konforlu ve rahat olacaktır.

Teşhirdeki koltuklarımızın farklı ölçüleri bulunuyor. 320- 200 cm, 320- 180 cm, 320- 280 cm, 400-250 cm gibi ölçüleri olan modellerimiz ortalama bir salonun ölçüleriyle uyum sağlayacaktır. Ancak mevcut L koltuk ölçüleri salonunuz için uygun değilse size özel koltuk da imal etmekteyiz. Deneyimli elemanımız size gelerek koltuğun bulunacağı köşenin ölçüsünü alacak ve istediğiniz ölçülerde L koltuk imal edilecektir.

L Koltuk Ölçüleri

Doğru düzenlenmiş L koltuk ölçüleri konforlu bir oturma ve rahat sohbet etme imkânı sağlar. İskelet ve kumaş kaplaması da bu ölçülerde yapılır ve salonda odak noktası olacak bir köşe oluşturulmuş olur. Tasarımı ve renkleriyle en güzel L koltuk takımlarını firmamızda bulacaksınız. Modellerimizi görmeden koltuk seçimine karar vermeyiniz. Fiyatlarımız ve ödeme kolaylıklarımızla da her bütçeye hitap etmekteyiz.

Aşağıdaki resimleri tıklayarak büyük boyutta örnek köşe modellerini inceleyebilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın