Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2022

464 views

Modern salon dekorasyonları en çok ilgi gören dekorasyon önerilerinden biridir. Çünkü konforun en çok ağırlık kazandığı bir dekordur.Modern demek yenilik demektir. Yenilik demek ise konforun daha fazla artması demektir. Siz de biliyorsunuz ki her sene yoğun iş hayatının artmasıyla birlikte insanlar rahata yöneldiği için mobilya mağazaları da en fazla konforu üretmek adına birbirleriyle yarışıyor. Hal böyle olunca ne kadar modernlik o kadar konfor diyor insan. Zaten şunu bilmelisiniz ki modernlik bir tarz değildir. Modern denilince aklınıza hep genç tarzı modeller gelmelisiniz. Eğer yaşınız büyükse ve klasik modellerden hoşlanıyorsanız bu demek değildir ki klasik modeller modern değildir.Tam aksine klasik tarzlar içinde her sene yenilik gelişiyor. Konfor artıyor. Evinin dekorasyonuna önem veren herkes yeni trendleri takip etmeli, modernliğe önem vermelidir.Bu yapılırken de asla yaş ve tarz gözetilmemelidir.

Modern salon dekorasyon modelleri genellikle beyaz, siyah ve krem renklerinin tercih edildiği modellerdir. Fakat son yıllarda yeşilin belli tonları, mavinin belli tonları gibi pastel renkler de tercih ediliyor. 2022 yılında tercih edilen koltuk modellerinin kollarının geniş olması dikkat çekiyor. Modern salon dekorasyonu nasıl olmalı? Dekor önerileri sunduğumuz yazımızda dikdörtgen ve kare tasarımlar bulunuyor.

Modern bir salon tasarımı yapmak isterseniz kırmızı renkte koltuk takımları ile spor bir oda oluşturabilirsiniz. Duvarda kullanacağınız kırmızı modern bir saat de koltuklar ile takım olacaktır. Koltukların önüne siyah parlak lake boyanmış uzun ve dar dikdörtgen bir sehpa koyabilirsiniz.  Koltukların her iki yanına modern bir lambader odaya farklılık katar. Eğer odanızda bir kitaplık yada vitrin tarzında mobilya varsa tamamen kırmızı renkte olmamasına dikkat edin. Dolapların belli kapakları yada kulpları olabilir. Mobilyalarda renk tercihlerinde siyah rengini de kullanabilirsiniz.

Modern Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  • Sade renkler seçin
  • Çok fazla eşya almak yerine daha az ama şık modeller seçin
  • Son trend mobilya ürünlerini takip edin.
  • Koltuk modelinde klasik ve avangard tercih yapmayın.
  • Perde renklerinde mavi, turuncu, beyaz, krem, yeşil gibi pastel renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Halı seçiminde çok desenli motifli modeller seçmek yerine daha renkli ve sade geometrik şekilleri tercih edin.
  • Koltuk takımı ortasına puf sehpa kullanabilirsiniz.
  • Beyaz yada krem kitaplık tercihi yapabilirsiniz. Fakat burada renk uyumuna dikkat etmelisiniz.
  • Avize seçerken siyah metal şekillerden oluşan yada halat gibi farklı dekoratif objeler seçebilirsiniz.

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen üstüne tıklayın.

Her ne kadar modern salon dekorasyonlarında onlarca çeşit mevcut olsa da biz size ufak tüyoları bir örnek üzerinden verelim. Örneğin; sade, lüx aynı zamanda modern bir salon dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız beyaz rengin huzurunu ve asaletini kullanmanızı öneririz. Hele ki beyaz köşe takımına sahipseniz! Beyaz köşe takımını salonunuza yerleştirdikten sonra önüne cam bir sehpa muhteşem bir uyum ve asalet yaratacaktır. Eminim evinize tüm misafirleriniz hayran kalacaktır. Televizyonunuz ise eğer salonda bulunacaksa modern bir eve yakışacak şekilde tabi ki duvar ünitesi modelini kullanmanızı öneririz.Eğer yer sorununuz yoksa da bu modeli hem kitaplık olarak hem de tv ünitesi olarak kullanarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvar ünitesi kullanmadığınız takdirde televizyonunuz gereksiz yere evinizde yer kaplayacaktır.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın