Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri 2022

1.314 views

Akrilik mutfak kapakları hakkında bu yazımızda size bilgiler ve modeller sunacağız. Eski zamanlarda mutfaklarda kullanılan lake mutfak dolabı ve sunta lam mutfak dolapları şimdilerde yerini akrilik mutfak dolabı ve mebran mutfak dolaplarına bırakmıştır.Bu yazımızda sizlere akrilik mutfak dolabı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

Akrilik nedir?

Akrilik: Yüksek miktarda akrilik reçine doğal minarellerin karışımıyla oluşan  homejen bir yüzey kaplama ürünüdür. Akrilik mutfak dolabı modelleri ile mutfağınızda yeniliklere yer verebilirsiniz. Bu dolap çeşitleri diğer dolaplara göre daha dayanıklı ve çizilmez yapıdadır. Son yıllarda daha çok tercih edilen bu dolaplar kullanıcılar tarafından geçer not almayı başarmıştır.

 

Koyu gri mutfak dolapları

 

Dekorasyon konusu en eski zamanlardan beri insanların gündeminde olan konulardan bir tanesidir. Dışarıda geçirilen zamanın arttığı dolayısı ile evde geçirilen zamanın daha değerli olduğu şu zamanlarda ise ev dekorasyonu daha önemli bir hale geldi. Evlerimizi sadece şık oldukları için değil aynı zamanda kullanışlı oldukları için de bir çok malzeme ile dolduruyoruz. Kullanım özellikleri estetik görünümden daha önde tutulan mobilyaların başında mutfak mobilyaları gelir.

 

Akrilik Mutfak Kapakları

Dayanıklı mobilya kavramının en güzel temsilcilerinden biri olan akrilik mutfak modelleri, kullanışlı mutfak mobilyası kavramını güzel bir şekilde tanımlar. Mutfaklar, yemek piştiği için genel olarak buharlı olan ortamlardır. Buhar ve nem, mobilyaların en baş düşmanıdır. Bu yüzden mutfakta kullandığımız mobilyaların çok dayanlıklı olması, sudan nemden etkilenmemesi gerekir. Nem ve su dışında mutfak mobilyalarının direk maruz kaldığı bir diğer şey, darbedir. Evde kesintisiz her gün kullanılan, eğer çocuklar varsa onların da bol bol zaman geçirdiği mutfaklarda dolaplar, buzdolabı ve ocak gibi beyaz eşyalar hatta su ısıtıcıları bile çizilecek, kırılacak, bombeyli  bir hale gelebilecek darbeler alabilir. Tam bu noktada bizi çizilmez özellikli kapakları ile akrilik mutfak modelleri ile çizilmez, darbelere dayanıklı beyaz eşya modelleri karşılıyor.

 

Mavi mutfak dolapları

 

Dayanıklı ve kaliteli ürün isteyenler için akrilik mutfak dolabı  bu konuda bizlere fazlasıyla dayanıklılık ve kalite imkanı sağlamaktadır.

 

Bordo lake mutfak

 

Bu ürünler aynı zamanda da hijyeniktir. Çünkü leke tutmayan ve leke göstermeyen bir yapısı vardır. Gözeneksiz bir yüzeye sahip olduğundan dolayıda bakteri oluşumunu engellemektedir. Kolay temizlenebilir olması mutfağınızda temizlik açışından fazla zaman geçirmemenize olanak sağlar.

 

 

Bu ürünlerin bir çok rengi mevcuttur. Bunun dışında Parlak Akrilik mutfak dolabı ve Mat Akrilik mutfak dolabı olmak üzere ikiye ayrılır. Son zamanlarda mürdüm de ön plana çıkmaktadır. Bunu dışında beyaz rengi ise bayanlar için en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

 

Mavi mutfak dolabı modelleri

 

Akrilik mutfak dolabı fiyatları diğer mutfak dolaplarına göre biraz daha pahalıdır. Mutfağınızın ölçüsü ve istediğiniz şekilde yaptıracağınız modele göre fiyat aralığı değişkenlik göstermektedir.

 

Gri mutfak dolapları

 

Akrilik Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir?

  1. Dolaplara aşırı su uygulamayın. Fazla suyun mobilyalara zarar verdiğini göz önünde bulundurarak temizlik yapın.
  2. Nemli bezle silin.
  3. Sert ve telli süngerle temizlik yapmak mobilyaları çizebilir.
  4. Hafif sabunlu bez kullanabilirsiniz.
  5. Silme işleminden sonra mobilyaları nemli bırakmayınız. Kurulama ve bol havalandırma yapınız.
  6. Akrilik mutfak dolapları en rahat temizlenen mobile türlerinden biridir.

Gri mutfak dolabı modelleri

 

Akrilik Mutfak Dolapları Kullanışlı Mı?

Akrilik mutfak dolapları en kullanışlı mobilya türlerinden biridir. Diğer mobilyalara göre biraz fiyatı yüksek olsa da, kullanım açısından oldukça basittir. Mutfakta bulunan dolaplar diğer odalara göre daha fazla kir ve lekelere maruz kalabiliyor. Bu sebeple bu tür mobilyaların en önemli özelliği rahat temizlenmesidir ki akrilik kaplama dolaplar çok rahat temizlenmektedir. Yukarıdaki maddeleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında bayanların en çok endişe ettiği konulardan biri de parmak ve el izlerinin üzerine belli olması. Bu konu aslında abartıldığı kadar önemli değildir. Aşırı derecede iz göstermiyor. Nemli bezle üzerinden geçtiğinizde izler hemen kayboluyor. Eğer açık renkli mobilya tercih ederseniz bu sorun tamamen ortadan kalkmış sayılır.

Bordo mutfak dolapları

Bordo mutfak dolapları

Bordo mutfak tasarımları

Turkuaz mutfak

Turkuaz mavisi mutfak dolapları

Mavi mutfak dolabı örnekleri

amerikan akrilik mutfak dolabı

akrilik mutfak dolabı

desenli akrilik mutfak dolabı

kırmız akrilik mutfak dolabı

ahşap rengi akrilik mutfak dolabı

 

EN GÜZEL AKRİLİK MUTFAK DOLAPLARI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın