Fransız mutfak tasarımları (en güzel dekorasyonlar)

907 views

Fransız Mutfağı Dekorasyon Modelleri genelde geniş, ahşap dolap, masa gibi mobilyaların ön planda olduğu ada şeklinde mutfak modelleridir. Siz de Fransız mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız ortada bir masa ve çevresinde sandalye dizecek kadar yer olması gerektiğini unutmayın.

 • En güzel salon dizaynı örnekleri bu yazımızda sizleri bekliyor! 

Fransız Mutfağı Dekorasyonu

Herkesin bir mutfak zevki ve alışkanlığı vardır. Hangi mutfak tarzının size daha uygun olduğu ise tamamen bu ikisiyle alakalıdır. Bu seçimi yaparken hangisinin daha şık olduğu ilk düşünülecek şeylerden biri değildir. Bundan daha önemli olan sizin için ne kadar kullanışlı olacağıdır. Örneğin; mutfakta yemek yapmayı seven biri iseniz Amerikan mutfak modellerinin sizin için ne kadar şık olduğunun veya başkalarına  ne kadar şık göründüğünün bir önemi yoktur. Çünkü yapı bakımından sizin beklentilerinizi karşılayacak düzeyde değildir. Tüm bunları göze alarak, Fransız mutfak modelinin size uygun olduğunu düşünüyorsanız yemek yapmayı seviyorsunuz demektir.

Fransız Mutfak Tasarımları

 1. Mutfakta tasarım yaparken belli başlı eşyaların dizaynına önem göstermeniz gerekiyor. Nedir bu eşyalar:
  1. Mutfak dolapları
 2. Mutfak tezgahı
 3. Buzdolabı
 4. Derindondurucu
 5. Robot, mikser, tost makinesi, su artıma gibi ufak beyaz eşyalar
 6. Ankestra fırın
 7. Bulaşık makinesi

Şimdi burada saydığımız eşyalarda ilk kural renk uyumudur. Örneğin, gri yada gümüş tonlarında buzdolabınız varsa, bulaşık makinesi siyah, ankestra fırın siyah ise burada ciddi bir terslik var demektir. Fransız mutfak tasarımlarını incelerseniz bu tarz hataların olmadığını görürsünüz.

 • Çalışma arkadaşlarınızın motivasyonunu, müşterilerinizin memnuniyetini artıracak ofis dekoru önerileri bu yazımızda sizlerle!

Özellikle kadınlar için oldukça kullanışlı olacak Fransız mutfak modelleri beklentiyi tam anlamıyla karşılıyor. Siz de bilirsiniz ki mutfakta kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri dar mutfak alanlarıdır. Fransız mutfak modelleri ise en geniş mutfak modeli olmasıyla bilinir. En çok dikkat çeken şey ise mutfak tezgahından ayrı orta bölümde olan  tezgah kısmıdır. Resimlerde de ayrıntılı şekilde göreceğiniz üzere,bu modele hiçbir bayanın kolay kolay hayır diyeceğini zannetmiyoruz.

Fransız Mutfak Modelleri

Fransız mutfak modelinde kesin kararı verdiyseniz şimdi bunu nasıl dekore ederek daha da güzelleştireceğinizi düşünmeye başlamalısınız. Elbette ki bu konuda da size gerekli tavsiyeleri  vereceğiz. Öncelikle, fransız mutfak modeli renkli bir tarz olduğu için sadelikten uzak durulmalıdır. Aşırıya kaçılmadığı ve görüntü kirliliğine ulaştırılmadığı sürece mutfak duvarınızı çeşitli renkli tasarımlarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz tablo da kullanabilirsiniz. Mutfak tezgahınıza desen tasarımları ekleyebilirsiniz. Böylece hoş ve huzur verici bir görüntü ortaya çıkarmış olursunuz.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın