Değişik oturma odası dekorasyonu

541 views

Oturma odaları bir hanede en çok kullanılan mekanlardan biridir. Mobilyaları seçerken huzurlu ve kullanışlı olmasına bilhassa özen gösteririz. Günümüzün birçok saati bu odalarda geçer. Oturma odasında genellikle koltukların haricinde; kütüphane ya da televizyon yer almaktadır . Oturma odası mobilyalarının huzurlu ve kullanışlı olması bizim için ek olarak iyidir. Ve bununla birlikte günümüzün çoğunlukla orada geçmesi sebebi ile sağlam olması da şarttır. Özellikle akşam saatlerinde sürekli olarak aile fertleri burada oturur. Misafirleri burada ağırlarız. Bu odaların gözleri yormaması şarttır. Koltukların dışında sehpalar, tv üniteleri vb. mobilyalar kullanılır. Yalancı çiçekler saksı çiçekleri ile odayı daha işlek yapabilirsiniz. Günümüz evlerde şöminelerin de yer aldığı odayı oturma odası olarak sayabiliriz. Farklı oturma odası tasarımları için bu tarz şömineli odaları örnek gösterebiliriz.

Farklı oturma odası dekorasyonları

Burada farklı oturma odası dekorasyonu görüyoruz. Pekiyi farklı kılan nedir? Önce onun cevabını verelim. Fark sadeliktedir. Sade tasarımlar her zaman göz dinlendirir ve ferah bir ortam hazırlar. Kalabalık eşyalı odalar ise ortamı boğmaktan başka bir etkisi yoktur. Bu sebeple resimde gördüğünüz gibi sade tasarımlar arayın.

Düğmeli pofidik tarzda dediğimi rahat bir oturma odası. Burada dekor açısından bir farklılık görünmüyor. Sadece kanepe ve tekli koltukların  tarz olarak standartların dışında bir çizgiye sahip olmasıdır.

Evlerde, oturma odalarında pek görmediğimiz şark köşesini anımsatan farklı bir köşe koltuk modeli. Büyük bir odanız varsa duvarların her bir köşesini bu şekilde koltuklarla çevreleyebilirsiniz. Eğer odanız düz bir zemindeyse fotoğrafta görüldüğü üzere merdiven koymayabilirsiniz.

Farklı oturma odası dekorasyonu yapmak herkesin hayali değil. Kimisi rahat bir oturma odası yeterli der. Kimisi görsel açıdan doyuruculuğa önem verir. Dekorasyonda farkı yakalamak için plazada oturmanız şart değil. Satın alacağınız koltuk ve halılarla farkı yakalamanız mümkün.

Farklı bir koltuk takımı arıyorsanız, sedir ile koltuk arasında bir model seçebilirsiniz. Kollarda görmüş olduğunuz ağaç malzeme aynı şekilde sehpada da kullanılmış. Bununla birlikte duvarda kullanılan aksesuarlar da yine bu otantik ortamı tamamlayan nitelikte.

 

Ve üstelik misafirlerimizi dahi çoğunlukla bu odalarda ağırlayabiliriz. Evlerinizin öbür odaları ne türlü mühim ise oturma odalarınız bir evi ev yapan unsurlardandır. Oturma odası mobilyası alırken perdelerimize ve halımızada özetle o odanın içerisinde ne var ise uygun olması daha harika olabilir .

Söz gelimi odalar minik ise yeniden gece lambaları, aplikler ya da çeşitli aydınlatma sistemi ile farklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda gençlere hitap eden stil oturma odası grupları ve koltuklar var. Odayı ne türlü ve ne biçimde inşa etmek istiyorsanız sizlerin tamamıyla bizzat zevkinize kalıyor. Çeşitli bir birinden çeşitli çağdaş oturma odalarında sadeliğinden tutunda rengarenk göz etkileyici gruplarıyla oturma odanızı yaratabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın