Mutfak duvar kağıdı modelleri

860 views

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza öneri mahiyetinde mutfak için en uygun duvar kağıdı modelleri ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Kısa bir zaman dilimi içerisinde büyüyen ve gelişen ülkemizde evlerin görsel anlamda gereksinimlerini incelersek olmazsa olmazlardan birisinin duvar kağıdı olduğunu da rahatlıkla görebiliriz. Mutfak duvar kağıdı modelleri ile alakalı olarak bundan önceki süreçte siz değerli okuyucularımız için en iyi örnekleri sitemiz içerisinde derlemiştik. Ancak genel itibari ile duvar kağıdı seçimi yaparken özellikle dikkat etmemiz gereken unsurlardan birisi de mutfağın şekline ve duvar rengine göre en uygun renkleri kombin etmek olacaktır kanısındayım.

Mutfak Duvar Kağıdı Desenleri

Mutfak için duvar kağıdı seçimi yaparken öncelikle internet üzerinde ki en yeni modelleri incelemeniz gerekir. İnceleme yapabilmeniz için de en güzel örnekleri yukarıda bir resim galerisi halinde sizlere sunduk. Amacımız fikir edinerek ve hayal gücünüzü kullanarak kafanızda bir kombin oluşturmak ve bunu mutfaklarınıza en iyi şekilde uygulatmak olacaktır. Genelde bu konularda internet yol göstericidir. Mutfak duvar kağıdı fiyatları genel itibari ile incelendiği zaman alacağınız firmadan firmaya değişiklik gösterir ancak ülkemiz genelinde fiyatlar genellikle sabittir. Yani hangi markadan hangi odanız için alacaksanız alın fiyatlarda genel itibari ile devam eden bir çizgi söz konusudur. Türkiye genelinde elde edilen verilere göre mutfağında duvar kağıdı kullanan ev sahiplerinin sayısı artmaya devam ediyor.

Mutfak dekorasyonu ile alakalı olarak örnekleri sitemizden küçük bir araştırma yaparak en iyi şekilde görebilme şansına sahip olabileceksiniz. Ancak dekorasyon yaparken görsellik unsurunun çok daha fazla ön planda olmasını istiyorsanız önceliğiniz duvar kağıtlarını yakından takip etmek olacaktır. Yukarıdaki resim galerisi içerisinde birbirinden farklı ve bir o kadar da göze hitap eden duvar kağıdı modellerini inceleyebilmeniz için sizlere örnekler sunmuş bulunuyoruz. Resim galerilerimiz zaman içerisinde sizler için önemli bir yol gösterici olarak dikkat çekecek ve sizlerde yorumlarınız ile ilerleyen süreç için bizlere en iyi seçenekleri sunacaksınız.

Yeni bir mevsime girerken evimizde değişiklik yapalım. Mesela mutfağınıza yeni bir dekorasyon düşünün. Duvar kağıtları bunun için en kolay ve ekonomik araçtır. Mutfağınızda hiçbirşeye dokunmadan sadece mutfak için duvar kağıtlarını değiştirmek suretiyle çok büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

Mutfak tezgah üstü uygulama malzemeleri arasında tercih edebileceğiniz bir çok seçeneğiniz bulunuyor. Tezgah üstü duvar kaplaması amacıyla doğal taş ürünlerini kullanabilirsiniz. Diğer bir uygulama ise cam malzemelerden üretilen kaplamalar ile renkli uygulamalar.

Doğal mermerin mutfaklardaki yerini hepimiz biliyoruz. Tezgah üstünden başlayarak devam eden mermer duvar ile şık mutfaklar yaratabilirsiniz. Klasik tuğla desenli seramikler ise tanıdık bir mutfak hazırlayabilirsiniz.

Endüstriyel mutfak istiyorsanız çelik uygulamaları denemelisiniz. Farklı bir uygulama ise ayna uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Ayna uygulaması yapacağınız mutfağınızla ilgi odağı olacağınız kesin.

Dilerseniz duvar kağıdı örneklerine bakalım ve kendi mutfağımızın rengini ve şeklini düşünerek hayal edelim. Mutfak dolaplarımızın ve mobilyalarımızın ne renk olduğunu göz önüne alarak mutfağa hangi rengi katmamız gerekli?

Mutfak duvar kağıdı desenleri çiçekli, geometrik, modern ve klasik gibi çeşitli motiflerden oluşur. Model seçerken öncelikle mutfaktaki mobilya, perde ve aksesuarlar ile duvar kağıtlarının dizayn açısından uygun olduğuna dikkat etmelisiniz.

Mutfak Duvar kağıdı dekorasyonu ve kullanımı günden güne artıyor. Bunun en önemli nedeni ise boyaya göre daha az zahmetsiz ve kullanışlı olması…Daha çok açmak gerekirse; boyanız 6 ayda bir aşınmaya başlıyor ve yenilemek zorunda kalıyorsunuz. Boyarken de bir sürü zahmet çekiyorsunuz.Ortalığın fazlasıyla kirlenmesinin üstüne bir de masrafı! Bunun yerine hem kolayca kullanılan hem de uzun ömürlü olan duvar kağıtları adeta sizi büyük bir yükün altından kurtarıyor.

Duvar kağıdının tabi ki en önemli başka bir özelliği kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanıza olanak veriyor olmasıdır.Mesela boya kullanırken tek ve düz renk seçiminden başka tercih hakkınız yok.Ya sadece mavi,ya sadece kırmızı…Duvar kağıtlarında ise bütün duvarınızı adeta tabloyla kaplatmışcasına hissedebiliyorsunuz.Dilediğiniz resimi veya figürü üzerinde barındıran duvar kağıtları sayesinde mutfağınızdan çıkmak istemiyorsunuz.Dilediğiniz zaman da kolayca değiştirebiliyorsunuz.

Bu duvar kağıtlarına tüm mobilya mağazalarında ve mobilya sitelerinde kolaylıkla rastlayabilirsiniz.Kendinize en uygun modeli seçmeyi başardığınızda çok mutlu olacağınıza eminiz.

Mutfak duvar kağıtları modern ve klasik olarak iki kısımdır. Spor duvar kağıtları daha renkli ve canlı olup, klasik modeller daha ağır renk ve desenlerden oluşur. Bayanların daha çok modern ve pastel renkli duvar kağıdı seçtiği ön görülmektedir.

Mutfak duvar kağıdı nasıl olmalı?

Duvar kağıdı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birinci konu, renk uyumudur. Mutfakta kullandığınız diğer mobilyaların rengi ile duvar kağıdı rengi ne kadar uyumlu olur buna bakmanız gerekiyor. Mesela mutfak masası ve sandalye renkleri.. Yada sandalye üzerindeki kumaşın rengi.. Mutfak dolaplarının ve buzdolabının rengi. Mutfak raflarının rengi yada zemin rengi gibi renkler ile duvar kağıdını kombinasyon yapmalısınız.

Beyaz mutfak dolapları en çok tercih edilen renklerden biridir. Çünkü iç açıcı bir renktir. Ferah bir ortam sunar. Bu tür beyaz mutfak dolaplarına farklı motifler de ekleyerek şık bir mutfak tasarımı hazırlayabilirsiniz. Bunun için hazır stickerler satılıyor. Beyaz dolaplar üzerine istediğiniz motifi satın alarak yapıştırabilirsiniz.

Mutfaklarda tezgah duvarlarına kağıt yada fayans boyası kullanarak mutfağınıza hareket kazandırabilirsiniz. Size sunduğumuz bu örnekleri incelerseniz fikir edinebileceğiniz pembe siyahlı deseni inceleyebilirsiniz.

Kare desenli yada farklı motiflerden oluşmuş duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Duvar kağıtları alırken mutfağa özel yapılmış dış kısmı jelatinli özel kağıtlardan almalısınız. Aksi durumda ıslanan kağıtlar kısa zamanda deforme olur. Yeni bir mevsime girerken evimizde değişiklik yapalım. Mesela mutfağınıza yeni bir dekorasyon düşünün. Duvar kağıtları bunun için en kolay ve ekonomik araçtır. Mutfağınızda hiçbir şeye dokunmadan sadece mutfak için duvar kağıtlarını değiştirmek suretiyle çok büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

Mutfak tezgah üstü uygulama malzemeleri arasında tercih edebileceğiniz bir çok seçeneğiniz bulunuyor. Tezgah üstü duvar kaplaması amacıyla doğal taş ürünlerini kullanabilirsiniz. Diğer bir uygulama ise cam malzemelerden üretilen kaplamalar ile renkli uygulamalar.

Doğal mermerin mutfaklardaki yerini hepimiz biliyoruz. Tezgah üstünden başlayarak devam eden mermer duvar ile şık mutfaklar yaratabilirsiniz. Klasik tuğla desenli seramikler ise tanıdık bir mutfak hazırlayabilirsiniz. Endüstriyel mutfak istiyorsanız çelik uygulamaları denemelisiniz. Farklı bir uygulama ise ayna uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Ayna uygulaması yapacağınız mutfağınızla ilgi odağı olacağınız kesin.Dilerseniz duvar kağıdı örneklerine bakalım ve kendi mutfağımızın rengini ve şeklini düşünerek hayal edelim. Mutfak dolaplarımızın ve mobilyalarımızın ne renk olduğunu göz önüne alarak mutfağa hangi rengi katmamız gerekli?

Mutfak Duvar Kaplama Fikirleri

Mutfak tezgah üstü uygulama malzemeleri arasında tercih edebileceğiniz bir çok seçeneğiniz bulunuyor. Tezgah üstü duvar kaplaması amacıyla doğal taş ürünlerini kullanabilirsiniz. Diğer bir uygulama ise cam malzemelerden üretilen kaplamalar ile renkli uygulamalar. Doğal mermerin mutfaklardaki yerini hepimiz biliyoruz. Tezgah üstünden başlayarak devam eden mermer duvar ile şık mutfaklar yaratabilirsiniz. Klasik tuğla desenli seramikler ise tanıdık bir mutfak hazırlayabilirsiniz. Endüstriyel mutfak istiyorsanız çelik uygulamaları denemelisiniz. Farklı bir uygulama ise ayna uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Ayna uygulaması yapacağınız mutfağınızla ilgi odağı olacağınız kesin.

Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın