Stüdyo daire dizaynı nasıl döşenir?

312 views

Bekarların ve  çalışan insanların genellikle tercih ettiği daire tipi olan stüdyo daireler tek bir kişi için yeterli kullanım alanına sahip olsa da aslında kullanım alanı olarak fazla da yeterli değildirler.  Bundan dolayı stüdyo daire dekorasyonu kullanım açısından büyük önem taşımaktadır.

Stüdyo daireler metrekare bazından küçük daireler olduğu için nasıl dekore edeceğimizi iyi tasarlamamız gerekiyor.

Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle renk konusunda karar vermelisiniz çünkü bu daireler küçük olduğundan dolayı açık renkleri tercih etmeliyiz ki boğucu bir hava oluşturmasın. Beyaz ve krem gibi renkler evinizi daha ferah ve olduğundan daha geniş gösterecektir.

Stüdyo daire dekorasyonu

Eşya konusunda ise bu durum biraz farklılıklar gerektirebilir. Çünkü küçük olan stüdyo dairelerde katlanabilir yataklar, katlanabilir masalar, katlanabilir sandalyeler gibi eşyaları tercih etmelisiniz. Böylece evinizde daha çok alan açılacak ve daha dekoratif bir hava oluşacaktır.

Stüdyo daire dekorasyonu

Dairenizin duvarlarında kullandığınız açık renkler gibi eşya seçimlerinde de açık tonları kullanmakta fayda var. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi açık renkler evinizi olduğun daha geniş ve ferah gösterecektir.

Stüdyo daire modeller

Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta evinizde hiç kullanmayacağınız gereksiz eşyaları bulundurmamalısınız. Stüdyo daireler zaten küçük olduğundan gereksiz eşyları evinizde barındırıp alanınızı küçültmeniz sizlerin lehine olacaktır.

Stüdyo daire dekorasyonu 2019

Sizler için Stüdyo dairelerinin dekorasyonlarından oluşan bir galeri hazırladık. İlham verecek resimlerin bulunduğu galerimize bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Stüdyo daire resimleri

Sanayi devrimi sırasında bir çok ülkede insanlar köylerinden kalkıp iş bulmak için kentlere göç etti. Köylerindeki evlerini eşyalarını tüm düzenlerini öylece bırakıp gidince şehirde kendilerine yeniden aslında sıfırdan bir hayat kurmak zorunda kaldılar. Sanayi devrimi sayesinde bir çok yenilik ve kolaylık hayatımıza girdi ancak işçi sınıfı için bu süreç hiç de kolay olmadı. Buradaki kolaylık ve zorluk hayat koşulları ile imkanlar konusundadır.

Stüdyo daire dekorasyonu indir

Şehre taşınan insanlar birçok aile ile birlikte minicik evlerde kalarak kirayı paylaşmak zorunda kaldı. Bunu gören inşaatçılar da sonunda bu insanların kiralarını ödeyebilecekleri çok küçük ama yaşanabilir evler ürettiler zaman içerisinde de bu ev tiplerine stüdyo ev dediler. O zamandan bu zamana bir çok şey değişti, hayat şartları ile imkanlar değişti. Aklımıza gelen her şey yapılabilir oldu değişmeyen tek şey ise şehirlerin kalabalığı ve pahalılığı oldu. Kalabalık ve pahalı şehirlerin modern ev tipleri de stüdyo daireler oldu. Kimi bu ev tiplerini seviyor olsa da temelde aslında oldukça küçük ve kullanışsız evlerdir. Bu tip evlerde oturanlar ve evlerini en güzel şekilde döşemek isteyenler için 15 farklı stüdyo daire dekorasyon örnekleri hazırlayarak ilhama ihityacı olanlara ilham vermek istedik.

Stüdyo daire dekorasyonu görseller

Stüdyo daire dekorasyonu

Stüdyo daireler genelde tek bir oda ve etrafında banyodan oluşur. Stüdyo daierelerin mutfakları da bu oda içeriisndedir. Kocaman bir salon gibi düşünün bu salonun hem yatak odsı oalrak hem de salon olarak hem de mutfak olarak kullanılması gerekir. Bu yüzden de bu tip dairelerin döşemesi zordur, dikkat gerektirir. Hem ülkemizden hem dünyanın çeşitli yerlerinden 15 farklı stüdyo daire dekorasyon örnekleri hazırlarken ihityacınız olabilecek tüm bilgileri de bir araya getirmeye çalıştık. Stüdyo daireler tarzına göre rezidans veya normal ev olabilir.

Stüdyo daire dekorasyonu resim

Rezidans tipi olanları oda bölücüler ile farklı odalarmış gibi göstermek daha kolaydır diğerleri biraz daha eski bir tarza sahip olduğu için daha zordur. Modern ev dekorasyonlarında oda bölücüler vitrin gibi kitaplık gibi farklı şekillerde de kullanılabilir eşyalardır.

Stüdyo daire projeleri

Stüdyo daire foto

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın