Modern ve klasik yatak başlıkları modelleri

646 views

Klasik yatak başlıkları ve modern yatak başlığı modelleri daha çok baza başlığı olarak bilinir. Düğmeli ve deri kaplamalı olan bu başlıklar çift kişilik yataklar ve tek kişilik yataklar olmak üzere iki kısımdan oluşur.

Yatak başlıkları bir yatak odasının konforunda en önemli kriterlerden biridir. Özellikle de kitap okumayı seven biriyseniz bu başlıklar sizin için daha da önemli bir hal alacaktır. Uyumadan önce belki de saatlerce kullandığınız yatak başlıkları size yeterli konforu sunamıyorsa o yatak odasının görünümünün ne kadar güzel olduğunun hiçbir önemi yoktur. Size huzur yerine sırt ağrısı verecek, uyumadan önce severek yaptığınız kitap okuma eyleminin bile keyfine engel olacaktır. O yüzden yatak başlığı seçimini yaparken mutlaka çok dikkatli olmalı,konfor derecesini denemeden almamalısınız.

Modern Yatak Başlığı Modelleri

Modern çift kişilik başlıklar genel olarak deriden kaplama mavi, kırmızı, pembe, mor, siyah ve beyaz gibi renklerden oluşan daha spor ve daha canlı baza başlık çeşitleridir.

Yatak başlığı modellerinin çok fazla çeşitlilik gösterdiğini söylememiz yanlış olur. Genellikle yatak rengiyle uyum içinde olurlar. Model çeşitliliğin kısıtlı olduğunu söylesek de konfor farkının fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda sunulan yatak başlıkları bu konuda bütün beklentileri fazlasıyla   karşılıyor.

Eğer siz de yatak ve başlığı konusunda tereddüt içindeyseniz mutlaka güvendiğiniz bir mobilya mağazasını tercih edin. Aksi takdirde hem gerçek değerinden daha yüksek fiyatlara hem de daha düşük konfora istemediğiniz bir yatağa sahip olabilirsiniz.Bunu yaşamak istemiyorsanız mutlaka tavsiyemizi dikkate alın.

Klasik Yatak Başlığı Modelleri

Klasik başlıklar düğmeli ve taş döşemeli yani kapitoneli olarak kadife kumaş veya deriden kaplanmış kenarları ahşap çerçeve olan başlıklardır. Baza başlığının ahşap kısımları genellikle altın varak yada gümüş varak ile boyanmıştır.

Son yıllarda her türlü şeyde olduğu gibi yatak başlıklarında da ilginç tasarımlar elbetteki oldu. Bunlara örnek gösterilebilir. Ancak kendi zevkinize ve odanızın dekorasyonuna uyum sağlayıp sağlamayacağını ancak kendiniz yakından inceleyerek anlayabilirsiniz.

Tabi ki diğer mobilya ürünlerinde olduğu gibi yatak başlık çeşitleri de çok fazla çeşitlilik olması dezavantaj sağlayabilir. Ancak konfor açısından en iyilerinin masaj destekli yatak başlığı olduğunu söyleyebiliriz. Siz de buna dikkat ettiğinizde daha doğru bir tercih yapmış olacaksınız.

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın