Duvar dekorasyon fikirleri

696 views

Ev duvar dekorasyonu süsleri ile kendin yap fikirleri sunduğumuz bu yazıda size taş duvar ve çerçeve, raf duvar süsleme örnekleri sunuyoruz. Ev dekorasyonunda gözden kaçan duvar aksesuarları aslında en çok dikkat çeken ürünlerdir. Salonlar bu konuda ön planda olsa da yatak odası ve mutfak gibi odalarda da duvar süsleme yapabilirsiniz. Yatak odasında yatak başı duvar süsleme konuya en güzel örneklerden biri olabilir. Bununla beraber genç odası ve koridor için de duvar süsleme yapabilirsiniz. Duvar süsleme deyince ilk aklımıza çerçeveler geliyor. Fakat bununla sınırlı tutmak doğru olmaz. Şimdi size örnekler eşliğinde bazı fikirler verelim.

Ahşap Ürünler Kullanın

Ahşap ürünlere raflarını örnek verebiliriz. Resimlerde de görebileceğiniz üzere farklı yapılarda bulunan ahşap raflar hem aksesuar koymak ve hem de kitaplık olarak kullanıma uygundur. Bununla beraber oymalı ürünler, ahşap saatler de duvar için şık tasarımlara sahiptir.

Dekoratif Duvar Resimleri

Klasik duvar renklerinden sıkıldıysanız evlerinizi sıradışı kılabileceğiniz dekoratif duvar resimlerini denemelisiniz. Dekoratif duvar resimleri sayesinde odanızı heybetli bir kütüphaneye, çiçeklerle bezenmiş bir bahçeye ve hatta Mısır piramitlerine dönüştürebilirsiniz. Aşağıda harita olan bir duvar örneği görebilirsiniz. Eğer evinize böyle bir fikir uygulamaya karar verirseniz yapmanız gereken tek şey en yakın mobilya ve dekorasyon mağazasına uğramak. Yada duvar ölçünüze göre dijital baskı da yaptırabilirsiniz.

Kanvas Tablolar

Parçalı yada tek olarak satışa sunulan kanvas tablolar son yıllarda çokça tercih edilen ürünle arasında yer alıyor. Hem ekonomik olması ve hem de şık durması bunun sebepleri başında geliyor. Parçalı kanvaslarda İstanbul görseli, Mevlana yada İslami simge ve ayetler, Atatürk, manzara, çeşitli hayvan figürleri gibi çalışmalar bulunuyor. Bununla beraber kanvas saatlerin bazı modellerinde saat de olabiliyor.

Sıra Dışı Duvar Stickerlar

Özlemini çektiğiniz bir bahçe ya da sürekli karşısında olmak istediğiniz bir manzara artık duvarlarınızda. Yapıştırması ve tekrar sökmesi oldukça kolay olan bu tasarım harikaları kullanışlılığı ile de oldukça başarılı sonuçlar çıkarıyor. Rengârenk modellerin yer aldığı konseptin en ilginç tasarımı özgür çağrışımı simgeleyen bisiklet figürü. Bununla beraber uçuşan kelebek yada kuşlar da son yıllarda çok popüler. İstanbul silüeti ve farklı hayvan figürleri de tercih edilenler arasında yer alıyor. Farklı desenlerde daha birçok modelin yer aldığı sticker çalışmalar istenirse tavana ve pencerelere de yapıştırılabiliyor. Tavana yapıştırılan sticker modelleri ile uykuya istediğiniz ya da baş ucunuzda bulunmasını arzuladığınız bir tasarımla dalmak mümkün.

Çerçevelerle DuvaR Süsleme

Çerçeve duvar süsleme deyince ilk akla gelen aksesuar ürünlerinden biridir. Fakat bu tür aksesuarlar standart şekilde kullanıldığında fazla birşey ifade etmiyor, dikkat çekmiyor. Çünkü hemen her evin duvarında bir çerçeve yada tablo görmeniz mümkün. Fakat aşağıda örneğini verdiğimiz şekilde farklı ve kendinize özgü duvar dekorasyonu yaparsanız harika tasarımlara sahip olabilirsiniz. Bu tür çalışmalar sadece modern salon duvar dekorasyonu için değil, az önce de söylediğimiz gibi koridor, genç odası, oturma odası ve mutfak gibi birçok duvara uygundur.

Ahşap Duvar Döşeme

Doğal görünüm ve doğal malzeme kullanımı evlerimizde giderek daha çok artıyor. Ahşap doğal malzemelerin arasında ilk sıralarda gelirken modern tasarımlı duvar kaplamaları olarak karşımıza çıkıyor. Değişik geometrik şekillerde ve çeşitli renklerde hazırlanan duvar kaplama malzemeleri kullanıldığı mekanda sıcak ve doğal bir atmosfer sağlıyor.
Duvar kaplamaları için ahşap kullanıldığı gibi tavan ve yer kaplamalarında da modern tasarımları bulmanız mümkün. Ahşap duvar kaplamaları isterseniz tek duvara bölgesel uygulayabilir ya da tüm odayı bu şekilde dekore edebilirsiniz.

Duvar Dekorasyon Örnekleri

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın