Ev dekorasyon önerileri modelleri

129 views

2020 yılı size dekorasyon alanında da birçok yenilik katıyor. Her mobilya çeşidinin konfor ve tasarım açısından farklılık kazanmasıyla da dekorasyonlar da buna bağlı olarak değiştir. Siz de yeniliklere anında ayak uydurmayı seviyorsanız 2020 ev dekorasyon modellerinden biri sizin için ideal olabilir. Böylece hem modern bir ev dekorasyonunun en konforlu ve yeni haline kavuşmuş olursunuz, hem de kendinizi huzur içinde hissettiğiniz bir yaşam alanına sahip olursunuz.

Dekorasyon yapmak ise sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Genelde bunu yapmak için uzman yardımı tavsiye edilse de eğer böyle bir imkanınız yok ise bu yazıyı okumanız bile sizin büyük bir avantaj olacaktır. Başarılı bir dekorasyon için belli başlı genel kriterler vardır. Dekorasyon tarzı ne olursa olsun bunlara uyulmadığı takdirde ortaya sadece kötü bir sonuç çıkacaktır. İlk dikkat etmeniz gereken konu dekorasyona doğru yerden başlamaktır. Çoğu insan bu hataya düşer ve dekorasyona akıllarına esen ilk yerden başlar. Akıllarına esen ilk yer ise bazen bir banyo olur bazen ise mutfak…

Nadiren ise belki doğru yere denk gelebilir. Dekorasyona başlamanız gereken yer elbette ki en çok kullandığınız yer olan salon dekorasyonudur. Salon dekorasyonunda hangi mobilyayı seçmekle başlayacağınızı da bilmiyorsanız, koltuk takımlarıdır. Koltuk takımını seçerken kendi konforunuzu asla arka plana atmamalısınız. Bazen bir anlık hatayla görünüşüne bakılarak hiç de rahat olmayan  modeller tercih edilir. Bu büyük bir hatadan başka bir şey değildir. Bunun dışında diğer tavsiyemiz ise kesinlikle renk uyumudur. Renk uyumunun olmadığı bir dekorasyon asla başarılı kabul edilemez.

2020 Ev Dekorasyon Önerileri

İlginç dekorasyon örnekleri ile artık düşüncelerin sınırlarını aşacaksınız. Bunun yanı sıra farklı paspas, tabak, kapı kolu ve bunlardan başka banyo duş perdesi modeli ile evleriniz olduğundan farklı gözükecek türden. Farklı dekorasyonların birbirinden güzel modelleri sayesinde sizlerde bunlardan örnek alabilirsiniz.

Oda Dizaynı ile Ev Tasarımı

Evinizi daha rahat ve huzur verici olarak dekor etmek için öncelikle koku seçerek buna başlayabilirsiniz. Kokunuz odanızı aroma şeklinde canlandırmalıdır. En uygun olan kokuyu seçmelisiniz. Özellikle de renk konusunda lavanta koku olarakda rahatlatma etkisini çabuk gösterecektir. Genel olarak yatak odalarında bu koku kullanılır ve ayrıca duş içinde tercih edebilirsiniz. Beden ile ruh için dinlendiricidir.

Sarı lacivert renkli ev dekorasyonu

Evlerin giriş kısmına vanilya kokusu koyarsanız eğer bu koku ile evinizde temizlik ile ferahlık olacaktır. Akşam yemekleriniz için ise masa üstüne gül yaprakları ve gül kokusu yeterlidir. Vazo içinde gül de bunun için idealdir. Ocak varsa eğer tarçın kokusu da idealdir. Yine turunçgil kokusu da ferahlık sağlar. Ilık iklim havası katar ve mutluluk vericidir. Limon, portakal kabuğunu bir mum yanına koyarsaız nasıl ferah koku verdiğini anlarsınız.

Ev tasarımı olarak eski yunanlara göre biber kokusu insan gücünü artırmaya yararmış. Bir iş yada ders yaparken biber ile okaliptüs çiçek kokusu zihin açmaya yarar.

Modern Sarı renkli ev dekorasyonu

Odanıza Göre Dekorasyon Yapın 

Evlerinizin mekanlarını dekor ederken bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Odalarınızın kullanımına göre dekorasyon yapmalısınız. Yani her odanıza özel dekor uygulamanız gerekmektedir. Böylece odalarınızın kullanımını kolaylaştırırsınız.Size vereceğimiz bazı küçük ipuçları ile bunları yapmanız mümkün….

Oturma odalarınızda genel olarak yetişkinlerin bulunacağını varsayarsak eğer daha çok vakit geçirileceğinden dolayı daha sade, hoş ve huzurlu bir mekan olması önemlidir. Yine ışıklandırmanın da yüksek olması gerekir.

Daha loş ışıklar için şamdanlar ile masa lambalarından faydalanabilirsiniz. Böyle bir atmosferde çiçekli desenler kullanabilirsiniz. Yine kanepe ve sandalyeleriniz içinde desenli kumaşlar seçebilirsiniz.

Kullanılan mobilyalar,malzemeler ve renkler ile aydınlatmalar gibi tümü doğru planlanınca etkili olacaktır.Televizyon ile ses sistemlerini ise odanıza göre yerleştirin.

Yerlerinizi ise desenli yada sert döşemeli yapacaksanız eğer bunları oturma odanız için yapabilirsiniz.

Perdeniz ise akşamları sıcak ve loş ortamlar yaratacaktır. Gündüzleri odalarınız ışık almıyorsa eğer odanızın karanlık görünmesine sebeb olabilir. Şık tüller ile güneşlik kullanabilirsiniz.

Kanepelerinizin yeni konseptlere uydurmak için ise yenisini almanız gerekmez. Onun yerine örtüler kullanabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın