Gergi tavan modelleri

2.713 views

Gergi tavan modelleri ile siz de odanızın dekorunu bir anda değiştirebilir ve istediğiniz desenleri tavan dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Asma tavanların en güzel dekorları arsında olan dekoratif gergi tavan modelleri istenilen yere gergi sistemi ile sabitlenmektedir. Evlerde artık moda değişiyor. Tavanlar bir ofis veya gösteri merkezi havasında tasarlanıyor. Bu tarz dekorasyonlar insanların yerleşik binalara geçmesinden beri çok önemli bir dekorasyon kolu olmuştur.

Eski zamanlarda el yapımı formlar ve avizeler ile hayat bulan tavanlar, bugün farklı aydınlatma sistemleri ve tavan dekor yöntemleri ile bambaşka bir açı kazanmıştır. Bugün farklı formlar, farklı ürünler, farklı ışık tarzları ile bambaşka tavanlar yaratmanız mümkündür.

Gece Manzaralı Yıldızlı Gergi Tavan

En fazla tercih edilen gergi tavan modellerinden biridir. Özellikle yatak odası için en ideal asma tavan modellerinden biridir gece manzaralı yıldız tavan. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, kaliteli görsel ve doğru ve yeterli ışıklandırma sistemidir. Aksi durumda hoş olmayan bir manzara çıkabiliyor.

Sadece dekorasyon değil tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri koymak, akustik koşulları ayarlayıp ses sisteminizden daha çok verim almanızı sağlamak, benzersiz iç mekânlar yaratmak da tavan tasarımlarında düşünülen ayrıntılardır.

Gergi asma tavan dekoru içerisinde en popüler olanı gökyüzü şeklinde ki asma tavanlardır. Bu modeller ev içinde koridor, salon, banyo, yatak odası ve mutfak için uygulanabiliyor. Ortamın havasını ve görüntüsünü değiştiren gergi tavan dekorasyonu ile siz de evinize renk katabilirsiniz.  Bu konuda modüler asma tavan sistemleri iyi bir örnektir ve sıkça kullanılmaktadır. Metal, taş yünü, ahşap, lamel gibi birçok çeşidi vardır. Sorunlu tavanlarda uygulanması zor ve zahmetlidir.

 

Daha çok geniş ofislerde kullanım alanı bulmuştur. Son yıllarda piyasaya giren yanmaz malzemeden asma tavanlar da tüketicinin talep ettiği ürünler arasındadır. İç mimari için son yıllarda en çok asma ve gergi tavan sistemleri tercih edilmektedir. Gergi tavan resimleri arasında gökyüzü, su damlası, deniz altı, geometrik şekilli, çiçek desenli ve yıldızlı gökyüzü gibi temaları bulabilirsiniz.

Gökyüzü Gergi Asma Tavan

Salon ve koridor için en uygun modellerden biridir gökyüzü manzaralı tavan modeli. Buradaki örneklerde de göreceğiniz gibi odaya bir ferahlık kazandırıyor. Açık renklerin odayı geniş gösterme özelliği olduğu gibi gökyüzü manzarası da geniş bir ortam etkisi yapar.

Gergi tavan için tercih ettiğiniz modeli bu konuda uzman olan firmalar ile görüşerek talep edebilirsiniz. Örnek olarak galerimizden bir çok farklı modeli inceleyebilirsiniz. Evlerinizde ve iç mekanlarınız alçı dekoru ile en güzel ve en farklı olan desenler ile güzellikler katabilirsiniz. Bunun yanı sıra ise alçıpan duvar süslemeleri ve asma tavanlar ile güzel görünümler ile farklı mekanlar oluşturmak mümkün. Fiyatları ise alanların genişlik ve yapılacak olan işçiliğe göre değişiyor.

2020 Gergi Asma Tavan Modelleri Resimleri

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın