İkea dinlenme koltuğu modelleri ve fiyatları

2.471 views

Özellikle orta yaşın üzerindeki kişiler için artık hayat belirli bir düzene girmiştir. İşleri ve aileleri her şey olmuştur ve boş yere vakit geçirmek için dışarıda gezmek yerine evde aileleri ile vakit geçirmeyi tercih ederler. Çünkü işte geçen yorucu günün ardından tek istedikleri şey eve gelip aileleri ile beraber yemek yeyip televizyon izlemektir. Tv karşısında ise tek istediği şey kendi tekli koltuğuna kurulmak ve anın tadını çıkararak dinlenmektir. Bu anlamda tekli koltuk aslında bir kişinin en özel eşyası da diyebiliriz. Çünkü eve geldikten sonra tüm akşamı bu koltukta geçirecek bu yüzden oldukça rahat ve konforlu olmalıdır. Bu yazımızda İKEA tekli dinlenme koltuğu modellerini ele alacağız.

İKEA Tekli Dinlenme Koltuğu Modelleri ve Fiyatları

ikea tekli dinlenme koltuğu modellerinden Muren’in fiyatı 949 TL’dir. Oldukça sade ve klasik olan Muren modeli yaşam alanınızda bir misafir gibi duracaktır. Yatırılabilir özelliğine de sahip olan model tam da aradığınız şeydir. Ürünün iskeletinde kullanılan malzemeler sunta, huş ağacı kontrplak, MDF, karton ve masif ağaçtır. Ürün rahatlığının arttırılması amacıyla kaliteli sünger kullanılmıştır ve bu sayede ekstra rahatlığa sahiptir. Ayrıca kolay temizlenebilen kumaşı ile de ayrıca temizlikte de kolaylık sunmaktadır. Koltuğu düz oturmada, uzanmaya kadar olan 3 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Eğer sırtınızı arkaya yaslasanız direk alt kısımdaki ayaklık bölümü açılacaktır. Yüksek arkalıklı yapısı ise boynunuzu yormanızı engeller ve boynunuzu destekler.

ikea tekli dinlenme koltuğu modelleri Vedbo modelinin fiyatı 799 TL’dir. Tekli dinlenme koltuğu olan Vedbo her alanda kullanılabilir yapıya sahiptir ancak en çok balkona veya verandaya yakışacaktır bunun dışında odada, bahçede, varsa damınız da dahi kullanabilirsiniz. Ürün tamamı ile çelik ve Polyester dolgudan üretilmiştir. bu anlamda oldukça uzun ömürlüdür de diyebiliriz. Oturma minderinde kullanılan esnek yapısı ve ekstra rahatlık sağlayan yapısı ile dikkat çekmektedir. Yüksek ayakları ise rahatlığın arttırılması için tasarlanmıştır. Vedbo tekli koltuk yüzeyi kolay temizlenebilmektedir.
Ürünün 10 yıllık bir garanti süresi vardır. Koltuğun ölçüleri ise
Genişliği 73 cm
ve
Derinliği 65 cm’dir.

ikea Mobilya tekli dinlenme koltuğu modellerinden Tullsta koltuğun fiyatı 339 TL’dir. Oldukça konforlu olması ile dikkatleri üzerine çeken bu model kelimenin tam anlamıyla dinlenme koltuğudur diyebiliriz. Koltuğa kendiniz de kılıf yaptırabilirsiniz bu sayede yaşam alanınıza uygun hale getirip güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Oldukça küçük olan bu modeli hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay temizlenebilir yüzeyi de temizlik konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ürünün ölçüleri gelecek olursak
Genişliği 80 cm
Derinliği 70 cm
Oturma genişliği 55 cm
Oturma derinliği 55 cm
Oturma yüksekliği 45 cm
Yüksekliği ise 77 cm’dir.

İkea tekli dinlenme koltuğu çeşitlerinden Farlöv tekli koltuğun fiyatı 1.149 TL’dir. Oldukça farklı bir tasarıma sahip olan Farlöv yaşam alanınıza farklılık getirecektir. Rahatına düşkün kişiler için tavsiye edebileceğimiz bu model o kadar rahattır ki üzerinde uyuyakalabilirsiniz. Ekstra rahatlık hissi veren süngeri ve sırt kısmındaki minderler ile rahatlığı enlere taşıyan bu mode aradığınız tarz olabilir. Ürünün üzerindeki kadife kumaştan üretilen kılıfı kolayca makinede yıkayabilirsiniz veya farklı desenlerdeki kumaşları da kullanabilirsiniz. Kılıfın parlak kadife kumaşı koltuğa parlaklık kazandırmaktadır. Ürünün 10 yıllık uzun bir garanti süresi vardır ve bu anlamda oldukça sağlam ve uzun ömürlüdür diyebiliriz. Ürünün ölçülerine gelecek olursak
Arka yastıklar dahil olmak üzere yükseklik: 88 cm
Genişliği 93 cm
Derinliği 101 cm
Mobilya alt boşluğu 15 cm
Kolçak yüksekliği 61 cm
Oturma genişliği 66 cm
Oturma derinliği 64 cm
Oturma yüksekliği ise 48 cm’dir

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın