İtalyan yatak odası modelleri

470 views

Aslında İtalyan yatak odası odalarına hiçbirimizin gözü yabancı değil.Mobilya mağazalarında en sık rastladığımız yatak odası modellerinden olan İtalyan tarzı modeller sadeliğe düşkün olan kişiler tarafından en cazip model haline geliyor.Eğer sizde yatak odanızda siyah,kahverengi koyu tonlar  veya yine uç noktalarda olan beyaz tonlarını hakim kılmak istiyorsanız tercihinizi İtalyan yatak odası modellerinden yana kullanmalısınız.

İtalyan tasarım yatak odaları son yıllarda Türkiye’de bulunan mobilya sitelerinde çokça rastlanır oldu.

Dekorasyon ve mobilya ürünleri de yine alışmış olduğunuz gibi.Yatak kenarlarında 2 adet komodin,büyük boyutlarda bir gardırop,makyaj aynası bulunuyor.Tabi ki dilerseniz halı ve aksesuarlar kullanabiliyorsunuz.Eğer siz de beyaz veya siyah tonlarını seçecekseniz bizim size önerimiz perde seçimini renkli bir modelden yana kullanmalısınız.Çünkü güne başlarken veya günü bitirirken odada renk görmemek sizi boğucu bir ruh haline sürükleyebilir.Bu yüzden en çok önerdiğimiz iki renk var: Mavi ve yeşil. İki rengin dinlendirici ve huzur verici özelliği olmasından dolayı yatak odasında perde de olmasa bile abajur,vazo gibi başka eşyalarda mutlaka rengin bulunması gerektiğini düşünüyoruz.

Big Sleep yatak

Tamamen italyan tarz ve dizayn birleşimi Big Sleep yatağa benim gibi sizde bayılacaksınız. Saf ve klas bir tasarım olan Big Sleep’in editörü IPE Cavalli. Bu yatağın original tarafı kafa kısmının kurarıya doğru olması. Modası geçmez hem dizayn hem şık bir yatak istiyorsanız, yatak odanızda yer açın çünkü dekorasyonunuza uygun olanını buldunuz !

Halı seçimini ise yine mobilyalarda olduğu gibi sade renkler üzerinde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İtalyan Yatak Odası Modelleri 2020

 

Yatak çevresinde cam çerçeveler Türkiye’de pek görülmez. Çünkü bu tarz bir dekorasyona alışkın değiliz. Fakat modern tasarım anlayışında çizgiler sürekli değişiyor ve sınırlar kalkıyor. Özellikle dekorasyonun kalbi diye tanımlanan İtalyan tarzı ürünler yerli tasarım anlayışını da etkilemeye başladı.

Yatak odalarının tabii ki en önemli mobilyası yatak karyolası ve yatak modelidir. Esasında yatak kadar yatağın üzerine örtülen nevresim takımı da dekorasyon açısından tamamlayıcı özelliğe sahip. Fakat burada gördüğümüz model ülkemizde çok da fazla rastlamayan bir tarza sahip. Çünkü bizim ilk sırada tercih ettiğimiz modeller bazalı karyola modelleridir. Sitemizde en çok dikkat çeken ve resim galerisi incelenen modeller de bazalı yataklardır. Bu sebeple bu tarz yatak modelleri şıktır fakat Türkiye’de çok tercih edilmez.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın