Modern salon dekorasyon örnekleri

3.450 views

Modern salon dekorasyonu denilince akla üst düzey konfor gelmelidir.Sizde çok iyi biliyorsunuz ki her sene trend hem daha şık bir model olurken hem de konfor artmış oluyor.Bunun nedeni ise hem ülkemizin insanının rahatına düşkün olması hem de mobilya üreticilerin en iyiyi üretme konusunda birbirleriyle yarışıyor olmalarıdır.Modern salon dekorasyonunda neler olması gerektiğinden önce; neler olmaması gerektiğine değinmek istiyorum.

Modern salon dekorasyonunda bulunmaması gereken tabi ki eski çiçek desenli kanepelerdir.Bu kanepeler bazı mobilya mağazalarında satışa sunulsa da hem genç hem de yaşlı kesim tarafından tercih edilmiyor.İnsanlar içlerini açacak, onlara huzur verecek dekorasyon arayışına giriyorlar.

Modern Salon Dekorasyon Modelleri daha renkli ve daha spor. Bunun sebeplerinden biri klasik koltuk takımı ve mobilyaların fiyatları oldukça yüksek. Modern mobilyalar hem ekonomik ve hem de gençlerin tarzına daha yakın olduğu için yeni neslin popülerin tercihi oluyor.

Salonlar genelde klasik koltuklarla ve klasik eşyalarla tasarlanır. Halbuki bu şekilde bir kural koymak tasarımda sınırlama yapmaktır. Yani odalar için klasik yada modern eşyaları tercih edeceğiz diye bir şart yok. Beğendiğimiz model neyse onu alabiliriz. Sadece şuna dikkat etmemiz gerekiyor. Eğer bir odayı klasik yapacaksak bütün eşyaları o çizgide seçmemiz gerekiyor. Modern salon tasarımı yapmak isteyen okuyucularımıza da tavsiyemiz bu yöndedir. Bu yazımızda size bazı modern salon dekorasyon modelleri örnekleri sunuyoruz. Umarız faydalı olur.

Eğer renklerden hoşlanan biriyseniz koltuğunuzu renkli ve açık renklerde seçmenizi öneriririz.Koltuğunuzu seçtiğiniz renge göre,örneğin turuncu bir koltuk takımınız varsa yeşil vitrin harika bir uyum sağlayacaktır.Perdelerinizi de renkli kullanırsanız aksesuarlarınızı sade kullanmanızı öneriyoruz.

Renklerden hoşlanmıyor hem sade hem modern bir salon dekorasyonu arayışında iseniz mutlaka beyaz veya koyu siyah rengini tercih etmenizi öneririz.Özellikle parlak siyah koltuk takımları oldukça şık ve lüks görünüm sağlıyorlar.Bu sade dekorasyona sahip evinizi ufak ama renkli aksesuarlarla canlandırmaya çalışabilirsiniz.

Modern Salon Dekorasyon Modelleri

Konsol tercih ederken her zaman dikkatli bir şekilde davranmamız gereklidir. Salon için daha güzel ve de farklı bir dekorasyon düşünüyor iseniz, konsol tercih etmelisiniz. Çünkü bu şekilde salon daha modern bir görünüme sahip olacaktır. Konsol seçerken;

 –          Konsol Boyutları: Boyutlar gerçekten de büyük bir önem taşımaktadır. Odanızda hem vitrin hem de konsol kullanacak iseniz, mutlaka büyük bir odaya sahip olmanız gereklidir. Daha büyük odalar için daha büyük ve geniş konsollara bakabilirsiniz.

–          Renk: Salonda bulunan diğer ürünler ile renk uyumunun olması son derece önemlidir. Tabii ki de bunun yanı sıra konsolun kendi rengi de büyük bir önem taşımaktadır. Genel olarak kahverengi ve tonları, beyaz ya da krem renkler arasından kararlar vermelisiniz.

–          Tarz: Elbette ki odanız için tercih ettiğiniz bir tarz vardır. Konsol seçerken de her zaman doğru bir tarz belirleyerek tercihler yapmalısınız. Spor bir oda için klasik bir model seçmek mantıksızdır. Bu nedenle tercih ettiğiniz tüm ürünlerin ve dekorasyonun tümünün birbiri ile uyumlu olması gereklidir.

–          Kalite: Tabii ki de her zaman kaliteli markaların ürünleri arasından tercihler yapabilmek büyük bir önem taşımaktadır. Böylece uzun bir süre bu ürünleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

–          Kullanılabilirlik: Eğer konsol tercihinizde çekmece bulunuyor ise, kulpların sağlam olmasına da dikkat etmelisiniz. Kullanımı kolay olan tasarımları inceleyerek karar vermelisiniz.

Bir evin en gözde yeri olan salonunuz için sıradışı ve göz alıcı bir dekorasyon tasarlamayı düşünüyorsanız bu örneklerin size faydalı olacağını düşünüyoruz.Kalbiniz sizin için ne kadar önemli ise bir ev için salon da o kadar önemlidir.Salonu güzel olmayan bir evin iyi bir iç görünüme sahip olduğunu söylemek anlamsızdır.Hem sizin en çok bulunduğunuz ortam hem de misafirlerinizin gördüğü elbette ki salonunuzdur.Salonunuzun dekorasyonunu hazırlarken de tabiki dikkat etmeniz gereken kriterler vardır.Dekorasyon konusunda sizin de bildiğiniz gibi en ufak bir ayrıntı her şeyi mahfedebileceği gibi muhteşem bir güzellik de katabilir. O yüzden salon dekorasyonunu yaparken a’dan z ‘ye her şeye  dikkat etmelisiniz.

Salon dekorasyonunu yaparken hazır örneklere baktığınızda birçok çeşitle karşılaşacaksınız. Bu çeşitlerden hangisini seçeceğiniz açısından karar vermek oldukça zor iken  seçenekleri daraltmakda aslında o kadar basittir.Örneğin, seçeceğiniz dekorasyon örneğinde sevdiğiniz renklerin kullanılmasına özen göstermelisiniz.Kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir salon dekorasyonuna sahip olmak çok önemlidir.Bir dekorasyon başkalarına ne kadar güzel gözükürse gözüksün önemli olan sizin nasıl hissettiğinizdir.

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen üstüne tıklayın.

Salonlarda en çok görebileceğiniz dekorasyon örneği ise siyah ve beyazın ağırlık kazandığı tasarımlardır.Bu iki renk görünüm olarak birbirine uyum sağladığı için güzel görüntü oluştururlar. Bu açıdan sadeliği sevenler için harika bir seçimdir.Bunun dışında lüx bir dekorasyon tasarımı isteyenler ise altın ve gümüş renklerinin ağırlık kazandığı dekorasyon örneklerine göneliyorlar.Bu tür tasarımlarda özellikle koltuk takımı ve avizelerin rolü büyük oluyor.Son olarak ise rengarenk koltuk takımları ise gençler tarafından ilgiyle karşılanıyor.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın