Modern yemek masaları modelleri ve fiyatları

273 views

Evin belki de en çok kullanılan ve maddi anlamda da en mütavazi olan eşyalarının başında mutfak masaları gelir. Özellikle sabah kahvaltılarında tüm aileyi bir araya toplayan, dost sohbetlerinde en derin sırlara tanık olan bu mobilyalar salondaki gösterişli yemek masalarına göre daha küçük ve daha günlük modellere sahiptirler. Misafiri ağırlama şansı bulamasalar bile ev halkına en çok onlar hizmet eder. Mekan, diğer odalara göre daha kısıtlı olacağı için boyutlarda çok oynama şansı olmasa bile renk ve model tasarımları yabana atılmayacak kadar fazladır.

Genelde bir masasının etrafına sadece dört sandalye sığdırılabilir ve beşinci kişi için ise ekleme gerekir. Ancak son trendleri belirleyen mutfak köşe takımları ile bu sıkıntı büyük ölçüde giderilmektedir. Üstelik mutfak köşe takımları fiyatları masa sandalye ikilisinden çok da yüksek değildir. Her alanı değerli, hareket sirkülasyonu yüksek mutfaklar için bu işlevsel ürün bulunmaz bir nimettir.

Yemek odaları, modern evlerin olmazsa olmazlarındandır. Ayrı bir odayı kullanabileceğiniz gibi salonunuzun bir köşesini de dizayn edebilirsiniz. Dizaynı doğru bir şekilde dekore ettiğinizde çok şık ve modern bir yemek yeme alanı oluşturmuş olacaksınız. Misafirlerinizi gönül rahatlığı ile ağırlayabileceğiniz ve en büyük davetleri kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Yemek takımlarınızı ve yemek masası aksesuarlarını, masa örtülerini, çatal, bıçak ve peçete takımlarını rahatça koyabileceğiniz geniş bir dolap güzel geniş bir masa ve güzel sandalyeler ile harika bir yemek odasını oluşturabilir, şık bir aydınlatma ile yemek odanızı tamamlayabilirsiniz.

Yemek odalarının dizaynı evin diğer bölümleri ile uyumlu olmalıdır. Yemek odalarında kullanım yoğunluğu ve kişi sayısına göre ölçülü bir masa kullanılması gerekir. Gerektiğinde ve fazla misafiriniz geldiğinde açılıp büyüyebilen tarzdaki yemek masaları kullanım açısından daha kolay olacaktır.

Renk seçerken diğer mobilyalarınızın rengine uygun olarak seçebilir ve evinizde bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Dekorasyonda tercihler her zaman sade ve modern yapıda olmalıdır. Karmaşık ve göz yoran tasarımlar pek şık sayılmaz.

Bu odalarda desenli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Şık ve modern görünmesini sağlayacak çeşitli aksesuar, aydınlatma ve mumlar kullanarak evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Abartıdan uzak, şık ve sade yemek odaları son yıllarda daha çok tercih edilmektedir. Kullanılacak aksesuarların da tamamlayıcı unsurları içinde barındırması gerekir. Az ve öz parçalar kullanarak oluşturulan yemek odaları modern evlerin vazgeçilmezidir.

Mutfak dekorasyonlarının ne kadar başarılı olduğunda seçilen yemek masalarının da önemi büyüktür. Mutfak dolabından sonra en çok göze çarpan ve mutfak dekorasyonunda belirleyici bir etken olan yemek masalarını seçerken siz de en iyi tercihi yapmak istiyorsanız, bu seçimi yaparken dikkatli yapmalısınız. Hele de aradığınız model farklı olacak bir çeşitse bu husus daha da önem kazanıyor. Yemek için aileniz yada misafirlerinizle bir araya geldiğiniz bu ortamlar size huzursuzluk veriyorsa hiçbir anlamı olmayacaktır. Yemek masası görünüm için değil aktif kullanım için alınan bir eşyadır.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın