Salon dekorasyon önerileri

319 views

Salonlarınızda yapacağınız değişiklikler için sizle de fikir almak ve uzmanların görüşlerinden yararlanmak istiyorsanız sitemizde yerinizi alabilirsiniz. Salon dekorasyon fikirleri başlığı altında sizlere görseller sunmaya devam ediyor ve fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz. Salonlarınızı daha şık ve daha kullanışlı hale getirmek adına çok fazla ürün oturma grubu kullanmanıza gerek yok ve çok fazla masraf yapmanıza da gerek yok! Salon Dekorasyon önerilerini size uzun uzun anlatmaksa bu yazımızda sadece görseller ile yön vermeyi tercih ettik.

  • Tasarımı sade tutun
  • Herkesin yaptığını yapmaya çalışmayın
  • Bolca salon örnekleri inceleyin, içinize sineni tercih edin
  • Renk uyumunu unutmayın
  • Modern ve klasik karışımı yapmayın
  • Halı, perde ve duvar aksesuarlarını da göz önünde bulundurun
  • Odayı eşyaya ve aksesuara boğmayın.

Salon Dekorasyon Modelleri

Profesyonel bir ekiple hareket ettiğiniz takdirde sizler de daha kaliteli yaşam alanlarına merhaba diyebiliriz ve salonlarınızı kusursuz bir şekilde dekore edebilirsiniz. Detaylar için editörlerimizin hazırladığı görseller sizlere yardımcı olacaktır. Sitemizi gün içerisinde ziyaret ederek güncel içeriklere de göz atabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Raf Kullanın

Raf sistemleri, aslında her evde bulunması gereken, olmazsa olmazlardan biridir. Kitaplarınız, biblolarınız ayak altında dolaşıyorsa, eşya veya aksesuar kalabalığı evinizi darmadağın ettiyse, basit bir raf modeli aradığınız ürün olabilir. Alacağınız raf ünitesi, işlevinin dışında, dekoratif görüntüsü ile evinize de ayrı bir hava katacaktır.

Salonunuzda vitrininiz yoksa, 5-10 kitap için kocaman bir kitaplık alıp evinizi daraltmak istemiyorsanız dekoratif raf modellerini incelemeden karar vermeyin. Dekoratif bir raf modeline 50-200 TL arasında değişen fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanın

Evlerimizi dekore ederken, en büyük yardımcılardan biri de kuşkusuz farklı modellerdeki aynalar. Eve daha fazla ışık katmak, mekanları daha geniş göstermek ve duvarlarımızı süslemek için farklı stildeki aynamodellerinden ilham alıyoruz.

Dekorasyonda ayna kullanırken, dikkat etmemiz gereken bir kaç noktayı unutmamakta fayda var. Öncelikle amacınız, yaşadığınız mekanı daha geniş ve ferah göstermek ise, tek bir duvar üzerinde birden fazla aynayı yatay bir biçimde kullanmalısınız. Böylece duvarlarınız daha geniş gözükecektir. Özellikle dar uzun bir koridora sahipseniz, küçük ebatlı aynaları yanyana getirerek dekoratif ve ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kırılmaz aynalar, küçük ve dekoratif görünümleriyle işinizi görecektir.

Örneğin, salonunuza bir duvar aynası asarak dekoratif bir görünüm kazandırmak istiyorsunuz, bu noktada aynanızın yükseliğine dikkat etmelisiniz. Tavan yüksekliğinize bakarak kullanacağınız ayna modeline karar vermelisiniz.

Modern Salon Fotoğrafları

Rousseau’dan aydınlatmalı Bubble Chair koltuk ile salona farklı bir hava katın.

Sizlere daha önceden çok dizayn Bubble Chair koltuğu tanıtmıştım. Tasarımcısı olan Rousseau Bubble Chair koltuk için çok tarz ve dizayn bir yenilik eklemiş. Dekoratif top salıncak koltuk şimdide aydınlatmalı.Gerçek bir marifet bence ve fotoğraflara baktıkça içim gidiyor, salonumda çok lounge ve modern durur diyorum kendi kendime. Hem ev dekorasyonunda hemde tamamen sıradışı bir gösteri için ışıltılı bir dekor yaratabilir. Bunu anlamak ve hissetmek için fotoğrafları seyretmek yetiyor. Doya doya seyredin diye bir sürü fotoğraf ekledim. Neden mi ? Cünkü sizlere en iyisini sunmak ve sizi mutlu etmek benide sevindiriyor.

Salonda Writingtable post-it masa kullanabilirsiniz

Masa mı dev post-it mi sizce ? Bence Writingtable hem masa hemde dev bir post-it olarak kullanılabilir. Arkadaşlarla bir atölyeniz var, canınız dev bir resim yapmak istiyor, sınav var ve not ezberlemeniz gerekiyor, acil bir brainstorm yapmanız gerekti…. On tane blok not defteri çıkartmanıza gerek bile yok, odanızda, salonunuzda, hatta bahçenizde, veya okul tenefüsünde Writingtable masayı kullanın. 1000 atılabilir sayfa içeren Writingtable çok pratik. Birşeyler çizerken veya yazarken, bir yandanda birşeyler içebilir, yiyebilir, kitap okuyabilirsiniz ve notlarınızı zorlanmadan ve büyük harflarle yazabilirsiniz. Işiniz bittikten sonra ister yırtıp atın sayfaları, ister saklayın, hatta artist ruhlular sanat eseri diye duvara asabilirler bence. Hadi herkes kalemlere !

Merak etmeyin çocuklar bu masaya yazabilir çizebilirsiniz hemde ceza yemeden. Ya siz veliler, dev bir sudokuya ne dersiniz ?

Bitiremedim yazımı veya kağıt bitti demeyeceksiniz, yazı dolu sayfayı yırtıp atabilirsiniz ve alttan yenisi yerine geliyor… ve 1000 defa yerine gelebilir Writingtable masayla !

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın