Dubleks ev dekorasyonu modelleri

623 views

2020 dubleks ev dekorasyonu modelleri özen ve meşakkat isteyen bir iştir. İki katlı olan dubleks evlerde ev içerisinden üst kata merdiven çıkmaktadır. Dubleks ev merdiven dekorasyonu da evin dizaynında en önemli olan noktalardan bir tanesidir.

Değişik dekorasyon anlayışı bayanların her zaman tercih ettikleri bir durum olarak bilinmektedir. Ev dekorasyonlarımızda zaman zaman değişiklik yapma ihtiyacı hissedebiliriz. Bu değişiklikleri yaparken yaratıcılığımızdan yararlanarak çok farklı ortamlar oluşturabiliriz. Evimizde zaten var olan mobilya ya da eşyalarımızı farklı yerlerde ve farklı şekillerde kullanarak odaları farklı dizayn edebilir; kimsede bulunmayan bir dekorasyon anlayışı ile hareket edebiliriz.

Dubleks Ev Dekorasyon Örnekleri

Kılıfları değiştirilebilen kanepe modellerinden yararlanarak odamızda değişik renklerde koltukların hakim olduğu bir dekorasyon uygulayabiliriz. Kitaplarımız çoksa kitaplardan yararlanarak odaya duvara mont edilebilen bir kitaplık çaktırabilir ve kitaplarımızı buraya yerleştirerek odamıza farklılık katabiliriz. Uzun cam vazolar, dekoratif porselenler ya da renkli cam şişelerden yararlanarak komidin üzerlerine ya da odanın görünümünü bozan köşelere yerleştirerek görüntü bulanıklığını kısa sürede giderebiliriz.

Dubleks ev dekorasyonu içerisinde dizayn yapılacak alanlar arasında antre, banyo, yatak odası, salon, misafir odası, misafir yatak odası, mutfak, çocuk odası ve kiler gibi alanlar bulunmaktadır. Dubleks evlerde alt katlar ve üst katlar farklı modellerde düzenlenebilir. Bu evler daha çok 2+1, 2+2 gibi ufak olabileceği gibi 3+1, 3+2 şeklinde geniş m2 alana sahip çift tuvalet, çift mutfak ve çift banyo özelliklerinin yanında çift balkon artı teras da bulunabiliyor. Ev genişledikçe iç tasarım imkanı da artıyor.

Dubleks ev merdiven dekorasyonu için merdivenin alt kısmı kitaplık olarak değerlendirilebilir. Yada kapaklı bir dolap olarak da bu kısmı değerlendirebilirsiniz. Yada portmanto da olabilir. Dubleks ev resimlerinde ev her mekanına ait değişik tarzlarda ki ev dekorasyonunu görebilirsiniz.

Dubleks evin dekorasyonu tamamen sizin hayal gücünüze ve zevklerinize kalmıştır. Üst kısımlarda ki odaları avangard ya da daha modern eşyalar ile döşeyebilirsiniz. Alt katta ki antre, salon, mutfak ve banyo tasarımında ise ortak bir dekorasyon kullanılabilir. Teras katın üst kısmını kapatarak yağmur ve güneşten etkilenmeyen bir çardak ortamı hazırlayabilirsiniz. Terasın kenarlarına saksılar koyarak çiçeklerle şık bir teras dekoru yapabilirsiniz. Böylece misafirlerinizle bu ortamda çay kahve muhabbeti yapabilirsiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın