Ev mobilyaları tasarım örnekleri

189 views

Ev mobilyaları çocuk odası ve genç odasını kapsayan tasarım örnekleri ile karşınızdayız. Salon, oturma odası ve mutfak ve yatak odası gibi mekanların dekorasyon örneklerini inceleyerek tasarım fikirleri edinebilirsiniz.Evlerimizin göz alıcı ve hoş bir şekilde döşenmesi hepimizin hayalidir, bunun için de elimizden geleni yapmaya çalışırız, satın alacağımız mobilyaların hem bu doğrultuda hizmet vermesini isteriz ve hem de dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını.

Kişilerin seçenekleri elbette ki zevkleri doğrultusunda olur, her insan modern tarzı sevmez, her insan da klasikten hoşlanmaz. Mobilya sektörünün önde gelen isimleri her yıl yenilenen çizgilerle isteklere cevap verebilme yarışındadır. Herkesin memnun edilmesi için çalışılır, tasarımcılar yeni akımlar ve trendler geliştirmek için devamlı çalışarak daha önce görülmemiş çizimlere imza atarlar. Ev mobilyaları tasarımı çeşitlilik arz eder, yemek odasından yatak odasına, salondan çocuk ve genç odasına kadar ele alınacak çok konu vardır.

Uyum ev dekorasyonunun olmazsa olmazıdır, perdeden zemin döşemesine, koltuk ve halılara kadar her şeyin estetik bir bütünlük içinde olmasına titizlikle uyulmalıdır. Gözü yoran, renk ve desen karmaşası içindeki bir ev dilediğiniz kadar pahalı mobilyalarla döşenmiş olsun göze hiç hoş gelmez. Ev mobilyaları tasarımı bu konuda çok büyük aşamalar kaydedilerek yapılmaktadır.

Yaşam alanlarının hacmine göre değişik boyutlarda mobilyalar bulabileceksiniz. Her zaman derli toplu ve göz yormayan, sevimli ve sıcak evler döşemeye çalışmalısınız. Eskinin ağır mobilyalarının yerini daha kullanışlı ve hafif mobilyalar aldı, modern çizgiler daha çok kullanılmaya başlandı. Metal ayaklar ve işlevsellik olmazsa olmaz haline geldi. Kumaşların desen ve renk skalası oldukça genişledi ve kalite ön plana çıkarıldı.

Ev Mobilyaları Tasarımları

Aklınızdaki konsepte uygun mobilyaların seçimi ile dilediğiniz ayrıcalığı evinizde yaratabilir ve kendi tarzınızı belirleyebilirsiniz. Ev mobilyaları tasarımı size bunu sağlayacak kadar zenginleşmiştir. Yumuşacık minderleri olan koltuklar, geniş iç hacimleri olan dolaplar, bol çekmeceli şifonyerler, rahat kullanımlı sandalye ve masalarla hayata bakış açınız değişecek ve evinizin keyfini doya, doya süreceksiniz. Metal aksesuarlar eskiye oranla mobilyalarda çok daha fazla kullanılmaya başlandı, koltukların, masa ve sandalyelerin hatta sehpaların ayaklarındaki metaller hem modernliğin ve hem de sadeliğin simgesi olarak çıkıyor karşımıza. Yeni mobilya tasarımları hakkında fikir edinmek istiyorsanız internet sayfalarından yardım alabilirsiniz.

Duvar Rengi ile Uyumlu Mobilyalar
Duvar rengi için tamamlayıcı bir renk oluşturmanız rekmektedir. Bu nedenle duvar ile mobilya uyumu oldukça önemlidir. Dekorasyonda renkler genelde enerjiyi temsil etmektedir. Renkler özellikle duvar arasında keskin bir şekilde ayırırsanız ne mobilyanız ne duvarınız gerçek tasarımını göstermez. O nedenle ikisinin birbirine olan uyumu önemlidir.


Bazı evlerde kombinasyonlar oldukça fazla öne çıkar yani açık renkli bir mobilya takımının duvar rengi de açıktır. Örneğin beyaz mobilyaya beyaz duvarlar şeklinde. Bu kişinin tercihine göre değişmektedir.
Uzmanlar genelde benzer renklerin kullanıldığı dekorların gözü daha da dinlendirdiğini belirtirler bunun yanında birbirine kardeş olan renklerde vardır. Örneğin kırmızı ile yeşil ya da mavi ile turuncu gibi.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın