Granit mutfak tezgahı modelleri ve fiyatları

16.150 views

Granit, yerkürenin uzun oluşum dönemlerinde kuars, feldispat, mika vb. minerallerin birleşmesi sonucu meydana gelmiş doğal magma kayalarıdır. Son günlerde granit mermerlerin ülkemizde çokça çıkarılmaya başlaması sonucu özellikle mutfak tezgahlarında ve yeni yapılarda fazlaca kullanılmaya başlandı.

Granit renkleri içinde bulunan minerallerin yoğunluğuna göre farklılık göstermekte olup genellikle açık renklidirler. Gri, pembe, kırmızımsı olabildikleri gibi siyah renklerde çıkmaktadır. Granit mutfak tezgâhı modellerinde herhangi bir sınırlama olmamakla birlikte çıkarılan taşın ebatları da yapılacak olan tezgâhların modellerinde ufakta olsa etkilidirler.

Granit mutfak tezgahları son yılların en çok tercih edilen mutfak tezgahı modellerinden biridir. Renkli beyaz granit tezgah metrekare fiyatları 400 TL’den başlamaktadır.

Granit mutfak tezgahı fiyatları:

Bauhaus granit tezgah fiyatı: 599 TL

Banyomarka granit tezgah fiyatı: 290 TL

Evidea granit mutfak tezgahı fiyatı: 969 TL

n11 granit mutfak tezgah fiyatı: 250 TL

Buradaki fiyatlar yazının hazırlandığı tarihe göre verilmiştir.  Granit tezgah fiyatları 2019- 2020 yılına göre artış gösterdi. Güncel fiyatlar sürekli değiştiğini göz önünde bulundurun.

GRANİT MUTFAK TEZGÂHLARI

Granit tezgah fiyatları m2 ve kalitesine göre değişim göstermektedir. O sebeple buradan net fiyat vermek pek doğru olmaz.

Granit mutfak tezgahı resimleri

Granit mutfak tezgahı zararları konusunda farklı düşünceler var. Granit tezgah kullananların en çok sorduğu soru şu: Granit tezgah kanserojen mi? Mermer varken mutfaklarda bile granit kullanılıyor. Mermerdeki radyasyon, granite göre yok denecek kadar az. Granit, dış yapılarda kullanılıyor ancak, son zamanlarda evlerin içinde de kullanılmaya başlanmış. Çin’den ithal edilen granitte de Türkiye’de üretilen granitte de radyasyon var. Granit döşeme, ıslak zeminli yerler ile mutfaklarda tercih edilmemelidir

Granit mutfak tezgahı modelleri

Granit tezgah son zamanların en çok tercih edilen mutfak modelidir. Granit tezgah modellerinden bazılarını size bu galeride sunuyoruz. Yine bu galeri de granit mutfak tezhahı renkleri de olacak. Farklı renkler ile alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Granit mutfak tezgahı

İstenilen eviye modelleri normal mermerler gibi bunlara da uygulanabilmektedir. Granit mutfak tezgâhı resimleri alıcılar için renk bazında bir fikir verse de her taş aynı çıkmamaktadır. Unutmamalıdır ki tezgâhta ki çatlaklar ne kadar fazla ise kırılma riski o kadar yüksektir. Ayrıca ülkemizde Çin ve Hint granitleri de satılmaktadır. Çin granitlerinin açık renkli olmasına karşın Hint granitleri daha koyu renklidir. Özellikle Çin granit mutfak tezgâhı fiyatları diğerlerine oranla düşüktür.

Sipariş verecek olanların granit mutfak tezgâhı örneklerini görerek değerlendirme yapmaları ileride sıkıntıya düşmemeleri için yararlı olacaktır. Tabii ki her şey den önce dürüst ve güvenilir satıcı ve firmalarla çalışmaları kendi yararlarına olacaktır. Bu tamamen bir ekip işidir. Unutmayın ki tezgahınız ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun yapılacak olan kötü bir işçilik veya araya döşenen kötü bir seramik herşeyi mahvedebilir. Mermerit tezgah fiyatları 2020 yılında farklı kampanya ve indirimler eşliğinde belirleniyor. Aşağıda modelleri görebileceğiniz sayfanın linkini verdik.

MERMERİT TEZGAH MODELLERİNİ İÇİN TIKLAYIN

Granit mutfak tezgahı

Granit mutfak tezgahı 2020 konulu yazımızı okudunuz. Diğer konuları da incelemenizi tavsiye ederiz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Granit mutfak tezgahı modelleri ve fiyatları (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın