Öğrenci evi dekorasyonu

460 views

Üniversite yaşantısında kimi gençler yurtta kalmayı tercih ederken, kimisi de kendine özel evde yaşamayı planlıyor.Eğer siz de ikinci seçenekte kendinizi görüyorsanız bu yazı sizin için oldukça faydalı olacaktır.Öğrenci evi dekorasyonu yaparken, diğer evlerden farklı olarak yapılması gereken birçok ayrıntı vardır.Bu ayrıntılara gereken özeni göstermediğiniz zaman hem gereğinden fazla masraf yaparsınız, hem de güzel bir dekorasyon görüntüsü ortaya çıkarmamış olursunuz. Hemen hemen çoğu öğrenci, ev dekorasyonu yaparken maddi sıkıntıları göz önünde bulundurmak zorunda kalır.Eğer siz de sınırsız bir bütçeye sahip değilseniz bu durumu göz önünde bulundurursunuz.Biz size bu yazımızda en düşük ve en güzel öğrenci evi dekorasyonunu nasıl hazırlayacağınız konusunda en yararlı bilgileri vereceğiz.

3-pinterest (Copy)

Eğer yeni bir koltuk takımı alacak kadar gücünüz varsa böyle sade bir ev dekorasyonu deneyebilirsiniz.Oldukça zarif ve sade gören bu ev dekorasyonu her tarz sahibi için ilgi görür diye düşünüyoruz.Sade ve küçük koltuk sizi fazla masrafa sokmayacaktır.Bunun dışında kalan tüm aksesuar ve mobilya ürünleri de oldukça masrafsız ve sade seçilmiş.Örneğin; kitaplık olarak duvara monte edilen ve oldukça masrafsız olan bir model görüyoruz.Bunun yanı sıra oldukça da dekoratif duruyor.Öğrenci evleri genellikle büyük bir alan olmadığı için yer konusuna da dikkat edilip, zarif ürünler seçilmesi gerekiyor.Duvar monteli mobilyaları da kullanmak bu açıda büyük bir önem teşkil ediyor.Orta sehpa olarak kullanılan, sehpanın da oldukça zarif bir model olduğunu görüyoruz.Böylece hem şık, hem de masrafsız bir ev dekorasyonu ortaya çıkıyor.

Öğrenci evi dekorasyon önerileri

Şimdilerde yeni moda küçük evlerde yaşamak. Peki küçük olan bu evlere nasıl sığacağız.İşte size birkaç ipucu… Ev kiralarının problem olduğu şu zamanlarda en kolay yol şehir merkezinde uçuk kiralar ödemeden küçük evlere yerleşmektir.Peki ,bu küçük mekanlara nası sığacağız? Bir kere evin metrekaresinden çok kullanımına iyice bir bakmak gerekiyor.Yemek masaları her zaman evdeki kişi sayısını ağarlayacak kadar olmalı ve misafir geldiğinde açılacak türden seçilmelidir.Sandalye seçiminiz ise ana sandalye renklerine uygun,açılıp kapanabilen ya da iç içe geçen türden olmalı.Dikkat etmeniz gereken şey günlük ihtiyacınız olan eşyaların göz önünde olmasıdır.Mesela salonda kullandığınız kanepe açılıp yatak olabilmeli,ayrıca kanepeleri sandıklı seçmelisiniz ve yan sehpaların altından puflar çıkabilir,yatak başlarınızın yanı da kitaplık olabilir.

Öğrencilerin en çok yaptığı şeylerden biri de film izlemek ve müzik dinlemek. Şimdi öğrencilere bir müzik sandalyesi tavsiyesinde bulunacağız.

Bu sandalye bambaşka bir tasarım. Üzerine oturabilecek misiniz onu bilemem. Oturma yerinde uyku tulumu olan bu tasarım, kullanmak istediğinizde sizleri yerinizde uyutur mu bilmiyorum.
Bence eğlenerek, tadını çıkararak, deli dolu bir TV sefası veya müzik cümbüşü yaşamanız bu tasarım harikası sandalyeyle mümkün. Fiyatı ise 200 Euro.

Müzikli sandalye ilginç tasarımlı sandalye modellerine güzel bir örnek olmuş. Mathewaudio firmasının tasarladığı müzikli sandalyenin oturak kısmında bir subwofer sahip.
Bu sandalyede oturuken müzik dinlemek veya film seyretmek oldukça ilginç olacaktır. Çünkü müziği oturduğunuz yerde hemen altınızda hissedeceksiniz.

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın