Bahçe Kamelya Fiyatları

426 views

Kamelya diğer adı ile kameriye,  gazebo ve çardak gibi isimler ile isimlendirilir. Kamelyalar daha çok piknik alanlarında, park ve bahçelerde, okul ve hastane bahçelerinde görülmektedir. Son yıllarda apartman ve sitelerin vazgeçilmezi halinede gelmiştir. Karadeniz park bahçe ile artık hayalini kurmakta olduğunuz kamelyalara çok yakınsınız.

Kamelya Fiyatları (Güncel fiyat sorunuz)

Kamelya fiyatları, genellikle 9.000,00 TL gibi fiyatlardan başlayıp modele göre kullanılan ağacın kalitesine göre fiyatları değişmektedir. Çardak fiyatlarına daha bir çok etken etki edebilir. Bunların başında lokasyona  göre yani imal edilen yer ile kurulacak olan adrese göre fiyatlar değişkenlikler gösterebilir. Mesela Ankara’dan çankırıya kurulacak olan kamelya için montaj bedeli +3.000,00 TL talep edilirken rize için ise 4.000,00 TL montaj bedeli talep edilebilir. Yol masrafı yakıt masrafı ve en önemlisi ayrılacak olan vakit daha fazla olacağı için bu masraf ile kamelya fiyatları değişkenlik gösterebilir. Karadeniz park bahçe olarak bizler her zaman optimum fiyatlar ile kamelya fiyatlarını belirlemekteyiz.

Kamelya kaç lira? diye soranlara ise modele göre ebata göre değişkenlik olabileceğini söylesek de minimum 9.000,00 TL gibi rakamları gözden çıkarmalılardır.

 

 

Kamelya Modelleri

Kamelya modellerini standart modeller ve standart olmayan modeller olarak ikiye ayırabiliriz. Standart modeller her yerde görmeye alışık olduğumuz tarzda ve ebatta olup standart modeller ise insanların özel istek ve özel yerlerine göre üretilen özel modellerdir. Standart modeller diğer modellere göre de daha ekonomik olmaktadır. Peki standart ekonomik kamelya modelleri hangileridir?

*3×3 Altıgen Kamelya

*3×3 Kare Kamelya

*4×4 Sekizgen Kamelya

*4×4 Kare Kamelya

Kamelya alacak olan kişilerin ekonomik olarak bir model bakmak isterler ise bu 4 modele öncelik tanımalılar.

 

Ahşap Kamelya ve Metal Kamelya

Ahşap kamelya ve metal kamelya ikisi birbiri ile çokça kıyaslanmaktadır. Ahşap kamelya mı daha dayanıklıdır yoksa metal kamelya mı daha dayanıklıdır diye sorular her zaman sorulmaktadır. Burada ki cevabımız her iki kamelya türü de gayet dayanıklıdır. Ahşap kamelyalar metal kamelyalara göre daha çokça tercih edilmektedir. Ahşap kamelyaların dayanıklı olmasının en mühim sebebi emprenyeli olmasıdır. Emprenye sayesinde ahşaplar çürüme, kurtlanma ve böceklenmeye karşı ahşapları korumaktadır. Metal yani demir kamelyalarda ise dayanıklı olmalarının sebebi ise elektrostatik toz fırın boya ile boyanmasıdır. Elektrostatik toz fırın boya sayesinde metal aksamlar her türlü dış mekan kullanım koşullarına karşı dayanıklılık göstermektedir.

Kamelya Hangi Ağaçtan Yapılır?

Kamelya hangi ağaçtan yapılır sorusunun cevabı çam ağacıdır. Tabi ki bir çok farklı ağaçda kullanılmaktadır. Ama en çok tercih edilen model  çam ağacıdır. Burada Türkiye ormanlarında çok sıkça üretilmekte olan sarı çam ağacı tercih edilmektedir. Burada yerli sarı çam ağacı göze çarpmaktadır ve kaliteside oldukça iyidir. Bunun yanında Sibirya çamı, Finlandiya çamı gibi çamlarda çok daha kalitelidir. Ukrayna model çam ağacına ise kalitesi biraz daha alttadır. Ürünlerimiz 2 yıl karadeniz park bahçe garantisi altında imal edilip satışa sunulmaktadır.

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın