Ev tadilatı ne kadar tutar?

227 views

Ev yenileme deyince akla ilk önce banyo, mutfak dolapları ve fayansları, lavabo ve tezgah setleri, parke, iç kapılar ve duvar kağıtları gelir aklımıza. Aslında fiyat araştırmasından önce hangi kısımlarda yenileme yapacağıma karar vermeliyiz.

Ev tadilatı yani iç mekan yenilemek fiyatları ne kadar?

iç mekan tadilat

2019 yılı itibari ile her sektörde olduğu gibi mobilya dekorasyon sektöründe de fiyatlar değişti. Çünkü ev tadilatı fiyatlarını ve iç mekan dekorasyonu fiyatlarını etkilen bir çok faktör bulunmaktadır. Fiyatlar bu farklı kategorilerin birleşmesi sonucunda olduğu için, her sektördeki fiyat zamları ev tadilatının maliyetlerini de etkilemesi doğaldır. O sebeple bu tür yani ev iç mekan tadilatlarında net fiyat çıkarmak biraz daha zordur. Neden? Çünkü diyelim koltuk takımı alacaksınız. Bu koltuk takımı nasıl bir model önce ona karar vermelisiniz. Klasik koltuk mu? Modern yada spor koltuk mu? Klasik koltuk ise bütçeniz nedir? Çünkü klasik koltukların fiyatları 5 bin tl civarından başlayıp 15-20 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Koltuk fiyatları hakkında bilgi almak için, koltuk imalatçısı olan MARMARAKOLTUK.COM ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

ev tasarım tadilat

Ev dekorasyonu konusunda farklı tarzları denemek isteyenler için isveç tarzındaki ev dekorasyonuna bakabilirsiniz. Bir isveçli firma olan dekor konusunda odalarında boya konusunda da beyazı seçen ve bazı yerlerde ise renkli duvar kağıtları ile canlandırılan en güzel örnekleri sunuyor. Diğer yandan ise kanepe ve koltuk modelleri olarak minderlerine kadar desenleri ile canlı renkleri kullanmış.

ev tadilat örnek

İç Mekan tadilatı hangi kısımlardan oluşur?

  1. Banyo tadilatı
  2. Tuvalet tadilatı
  3. Yatak Odası tadilatı
  4. Salon tadilatı
  5. Oturma Odası tadilatı
  6. Mutfak tadilatı
  7. Misafir Odası tadilatı
  8. Koridor- Hol- Antre tadilatı ve dekorasyon.

ev tadilat modelleri

Bununla beraber yatak odası takımları için de aynı şeyleri söylemek  mümkün. Basit bir yatak odası fiyatı 2000 TL’ye alınabilir. Tabi bu yatak odası takımı muhtemelen suntelam olacaktır. Banyo tadilatı, mutfak tadilatı, tuvalet tadilatı için de aynı benzetmelerde olduğu gibi fayansı, mermeri, raflarda kullanılacak malzeme kalitesi fiyat aralıklarını değiştirebilmektedir.

Bu durumda evin ve odaların, banyo ve mutfağın metre kareleri de fiyatları değiştirmektedir.

Son olarak fiyat konusunda en önemli etkenlerden biri de, usta fiyatlarıdır. Yani işçilik.. Burada insanların en çok yaptığı hata ucuz işçilik aramasıdır. Fakat ucuz işçiliklerde en büyük risk de kalitesiz yapılan işlerdir. Bu riski hep göz önünde bulundurmalısınız.

Aşağıda ev tadilat yani iç mekan yenileme, mutfak tadilat, banyo tadilat örnek modelleri mevcuttur.

ev tadilat fiyatları banyo tadilat modelleri

ev tadilat yenileme modelleri
ev tadilat yenileme modelleri

 

Yeni Japon inax seramikleri sağlıı ön planda tutuyor… Yeni 2019 modelleri ile artık ülkemizdede bulunuyor. Daha sağlıklı evler için gereken havayı sunan Ecocarat nefes kesen duvarlar ile sigara dumanı, yemek kokusu ve diğer pis kokuları gideriyor. Özellikle de astım, alerji ve romatizmal hastalıklara neden olan fazla nemide içinde tutmayan ve havanın temiz kalmasını sağlıyor. Bakteri ve küf oluşumlarınıda engeller. Japon inax seramikleri kirlenmezler ve temizlikleri de kolaydır. Yanma ve yangın tehlikeside taşımazlar. Evleriniz ve mekanlarınız için güzel bir değişim olan Japon inax seramikler özellikleri ile birlikte kimyasal gazlarıda giderirler.İmaxlar çevre dostudur ve temamen zararsızdır. Bundan ötürü de G-8 dünya zirvesinde en iyi malzeme seçilmiştir.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın