Genç Odası Trendleri

1.141 views

Bu yazımızda size genç odası renk seçimi konusunda yardımcı olacağız. Bunun için genç odası perde ve yatak örtüsü başta olmak üzere genç odası dekorasyonu görselleri sunacağız. Yeni senede aksesuardan mobilyaya, halıdan duvar kağıdına her çeşit şık unsur modernizm akımının etkilerini barındırıyor olacak. Klasik dekor tarzları güncelliğini kaybederken klasikten hiçbir zaman vazgeçmem diyenler dahi hanelerini minik dokunuşlarla ek olarak çağdaş tek dokuya kavuşturmak isteyecekler. Genç odası dekorasyonu kapsamında da bu modernize yönelme kendini gösterecek. 2019 ‘te genç odaları ne genç odalarına, ne de anne ve baba odalarına benzeyecekler. Şık ve çağdaş mobilyalar faydalanılarak dekore edilmiş odalar gençlerin tercihi olacak.

Genç odası dekorasyonu ürünleri: Yatak, çalışma masası, kitaplık ve perde gibi temel kullanım eşyalarından oluşuyor.

En Güzel Genç Odası Takımları 2019

Genç odası dekorasyonu önerileri 1: Sağlıklı malzeme kullanın. Bugün teknolojinin gelişmesi ve ürünlerin seri üretimle fabrikasyon üretilmesinin yanında sağlık noktasında ciddi sorunlar yaşıyoruz. Kontrolden geçmeyen ve kanserojen madde içeren mobilyalar ne yazıkki evimize kadar gelmiş bulunuyor. Bu durum yasal olarak engellenmediği için, alacağınız ürünlere dikkat etmeniz gerekiyor.
Genç odası dekorasyon önerileri 2: Kaliteli ürün alın. Genç odası alırken ucuz alacaksınız diye kaliteden ödün vermeyin. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi sağlıksız ürünler son yıllarda çok fazla üretilmeye başladı.
Genç Odası Dekorasyon önerileri 3: Renk uyumuna dikkat edin. Renk uyumu yaparken de odanın tamamını aynı renkle kapatmayın. Bu tamamen başarısız bir dekorasyon olur ve göz yorar. Bunun yerine internette çeşitli modeller inceleyerek fikir edinin. Bazen genç kız odası yapmak isteyen kişilerin odalarının tamamını pembe renkle doldurduğunu görüyoruz. Pembe halı, pembe perde, pembe dolaplar, pembe yorgan ve örtü, pembe masa gibi.. Bu yanlış. Üstelik kızlar için pembe rengine takılıp kalmayın.
Genç odası dekorasyonu önerileri 4: Çocuk odasına benzetmeyin. Birçok kullanıcının yaptığı hata, genç odası yapayım derken çocuk odası yapmasıdır. Şunu unutmayın ki, gençler çocuk olarak görünmek istemezler. Genç odaları çocukların en çok vakit harcadıkları yerdir. Eğer siz 14 yaşına gelmiş bir kız yada erkek çocuğunu hala çocuk odasına hapsettiysen bu ona iyilik değil zulümdür. Onlar artık daha olgun eşyalar istemektedirler. Bu şekilde büyümelerini ve gelişmelerini engellemiş olmazsınız.

Genç odası dekorasyonu fikirleri konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Genç odası dekorasyonu önerileri olarak yukarıdaki fotoğrafları incelemenizi ve kendi tarzınızı oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın