Modern Banyo Modelleri

101 views

Modern Banyo Modelleri Başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Burada sizin için derlediğimiz modern banyo tasarımları sunacağız. Banyo tasarımı yaptırmadan önce burada bulunan modelleri incelemenizi tavsiye ederiz. Böylece modern banyo konusunda belli bir fikre sahip olursunuz.Avantajlar ve dezavantajlar noktasında doğru karar vermenize yardımcı olur. Renk uyumları konusunda da size fayda sağlar.

2019 Yılı ve son zamanlarda banyolarda büyük fayansların daha popüler olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber daha önceki yıllarda siyah banyo görmek mümkün olmazken, son zamanlarda siyah renkli fayansların arttığını görmekteyiz. Siyah fayansları sadece banyolarda değil mutfaklarda da görebilirsiniz.

Banyo dekorasyonunun en önemli parçası olan küvet seçiminde modern bir tercih yapmak istiyorsanız en doğru kararı verdiğinizi söylemek istiyoruz. Hem konfor hem de görsel görünüm açısından en iyisi diyebileceğimiz bu seçimde aslında kendinize büyük bir iyilik yaptınız. Çünkü, modern küvet seçtiğinizde her banyo ve duş aşamasında kendinizi daha rahat hissedecek, konforu her an elinizin altında bulabileceksiniz. Kendinizi rahat hissetmediğiniz bir banyo ortamınız olduğunda belki de uyanmak bile istemeyeceksiniz. Güne başlamak sizin için oldukça zor olacak. Eğer siz de banyonuzun sizi yeterince rahat hissettirmediğini düşünüyorsanız hemen modern küvet modellerine bakabilirsiniz. Aslında sadece bu yazıyı okumanız bile yeterli olacaktır çünkü size modern küvet dekorasyonu hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyeceğiz. Banyo dekorasyon fikirlerine ihtiyacı olanlar için bazı notlar ve örnekler hazırladık. Dilerseniz birlikte bu modelleri inceleyerek fikir edinelim.

Bu iki banyo dekorunda farklı güzel tasarımlar görüyoruz. Soldaki banyo tasarımında yeşil renklerin ağır olduğu bir dekorasyon görürken sağdaki banyo tasarımında pembe ve krem renklerinin tercih edildiğini görüyoruz. Bu iki dekorasyon örneğini incelediğimizde banyolara süsleme yaptığımız zaman ne kadar güzel ve şık bir oda elde ettiğimizi görebiliriz. Banyo deyip geçmeyin 🙂

Banyo Dekorasyon fikirleri

Hayallerimizdeki banyoyu planlarken çok titiz davranmalıyız. Mesela su borularının ve ısıtma sisteminin yerleşim şeklinden dolayı görüntüsü, banyodaki aydınlatmanın yetersizliği, planladığınız banyo tasarımını bozabilir. Banyo tasarım ve güzelleştirme.. Her yerin dekorasyonu bir yana, banyonuzun dekoru da son derece önemli. Aksine banyonuzdaki eşyaların yerini değiştirme gibi bir durumunuz olmadığı için, mekânınıza kalıcı bir güzellik sağlamanız daha iyi olacaktır.

Banyo mobilyası alırken önemli olan ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı, boyutlarının banyonuza uyup uymadığı ,görüntüsünün şıklığı bütün bunları düşünerek mobilya alınmalıdır.

Banyonuzun ölçüsüne göre duş ya da küvet alınmalıdır. Bunlar banyonuzun görünümünü büyük ölçüde değiştiren unsurlardır.

Banyo lavabosu da önemli bir unsurdur. Büyük lavabolar çok amaçlı temizlik için idealdir.

Modern Banyo Modelleri

Modern banyo küveti görünümüne sahip bir küvet tercih etmek istiyorsanız öncelikle banyonuzu iyi tanımalısınız. Çünkü eğer dar bir banyoya sahipseniz geniş bir küvet tercihi yaptığınızda bu banyo dekorasyonu açısından son derece yanlış bir seçim olacaktır. Banyonuz dar ise görünümü güzel ve beklentilerinizi karşılayacak ancak fazla yer kaplamayan bir küvet modeli seçmeniz yeterli olacaktır. Ancak geniş bir banyoya sahipseniz size fazlasıyla konfor sunacak, geniş bir küvet en ideali olacaktır. Eğer lüxün en üst düzeyde olmasını istiyorsanız mutlaka jakuzili model tercih etmelisiniz. Belki fiyat olarak sizi zorlayacaktır ama buna değeceğini unutmamalısınız. Küvetinize aynı zamanda dekoratif görünüm kazandırmak istiyorsanız çeşitli süslemelerde yaptırabilirsiniz. Özellikle son yıllarda desenli küvet modelleri büyük ilgi görüyor.

2019 modern banyoların çok satacağı bir yıl olacak. Banyo dekorasyon fikirleri doğru geliştirilirse, harika bir tasarım yakalayabilirsiniz.

Düş kurun! En uç noktaları düşledikten sonra, bunların hangilerinin işlevsel olacağına karar verin. Önce dergi ve kotaloglarda göz gezdirerek beğendiğiniz modelleri işaretleyin. Seçtiğiniz ürünlerin aynısını olamasanız bile, tarzınızın ne olacağına ono hatlarıyla karar vermiş olursunuz. Hoşunuza giden tarzı belirledikten sonra, avantaj ve dezavantajlarını not ederek bu tarzla rahat edip edemeyeceğinizi ö1çmeye çalışın. Örneğin; zemin kaplaması için mermer kullanmak çok gösterişli olabilir, ancak sabah kalktığınızda çıplak ayakla ilk bastığınız yerin buz gibi bir taş olmasına dayanabilir misiniz? Oluşturduğunuz tarza yakın markaların mağazalarını inceleyin. Mağazalardaki iç mimarlardaki banyo düzenlenmesi hakkında danışmanlık hizmeti de olabilirsiniz. Ancak beraberce modelleri incelemek kendi tarzınızı belirlemekte önemli: Simetri mi seviyorsunuz? Monokrom renklerden mi hoşlanıyorsunuz? Yoksa banyoda bir bahçe mi istiyorsunuz? Bu arada işlevsel detayları do iyi hesaplamalısınız: Örneğin, kapının açılma mesafesini ve olan uygunsa tek lavabo yerine çift lavabo koymak gibi …

Sizler için örnek banyo dekorasyonlarının resimlerini topladık.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın