Romantik Salon Dekorasyonu Fikirleri

50 views

Romantik salon tasarımı yapmak isteyenler için öncelikle renk uyumuna dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatalım. Seçecekleri yumuşak renk tonları ve pembenin farklı renkleri ile çiçekli koltuk kırlentleri, duvarlara takacağınız otantik aplikler, estetik ayna ve dekoratif saatler, masanın üzerin güzel bir örtü gibi eşyaları kullanabilirsiniz. Duvarınızda dekoratif bir raf ve üzerinde mumluklar, şamdanlar da ortamı daha otantik yapar. Kenarlara toplanmış perdeler ve perdelerden sarkan püsküller.. Ortada dekoratif bir sehpa ve sehpanın altında göz yormayan bir halı da eklediğinizde güzel bir tasarım tamamlanmış olacaktır.

Her ne kadar şömine üzerine bir tablo yada ayna tarzında aksesuar takılmasını tavsiye etsek de televizyon tercih edenler de oluyor.

Romantik ortam deyince ilk akla gelen kısım tabi ki şömine olur. Kullanılma da şömineler odaya sıcak bir hava katar. Tabii kullanılması ve ateşin odaya yansıyan ısısı ortama harika bir atmosfer katar. Eğer salonunuzda bir şömine var o şöminenin etrafını zenginleştirmeye bakın. Nasıl? Hemen koltuk takımı değil. Renkli yumuşak minderler atın yere. Pembe, çiçekli, açık mor ve mavi renklerinden oluşmuş, fitilli dekoratif minderler kullanabilirsiniz. Ebatları biz insanın rahat oturabileceği büyüklükte olmalı. Şöminenin üst kısmına koyacağınız dekoratif ayna da güzel durur. Şöminenin sağına ve soluna aplikler takarak loş ışık oluşturmanız mümkündür.

Romantik salon dekorasyonunda koltuk takımları, perde modelleri, sehpa ve halı, duvar kağıtları her biri, diğeri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmalı.

Eğer odanız klasik bir salon ise, klasik salon koltuk takımı konulu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Eğer modern bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız modern salon takımları konulu yazımızda bolca örnekler bulunuyor.

Otantik salon dekorasyonunda kullanacağınız bir masa yada sehpa bulunuyorsa bunun üzerine koyacağınız porselen çaydanlık yada şeker takımları dekora hareket kazandırır.

Romantik Salon Dekorasyonu Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın