Yeşil Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri

37 views

Yeni bir yatak odası dekorasyonu hazırlamaya karar verdiyseniz dekor tarzınızı mutlaka yeşil ve beyaz renklerinden oluşturmalısınız. Hele de bu renkleri seviyorsanız! Beyaz renginin asilliği ve zarifliği, yeşilin huzuru ve dinlendiriciliği sizi bambaşka bir yerde hissettirecek. Yeşil doğanın rengidir. Huzurun rengidir. Uzmanlara göre; yeşil rengini sevmeseniz bile mutlaka az da olsa yatak odasında bulundurulması gereken bir renk… Siz bütün odanızı yeşile boyamak isterseniz kendiniz için en iyi seçimi yapmış olacaksınız.

Bana yatak odası için hangi rengi tavsiye ederseniz? diye sorsalar tabii ki yeşil rengi derim. Çünkü yeşil rengi doğanın en belirgin rengidir. Kentleşen ve beton yığınlarına dönen şehirlerimiz doğadan tamamen koptu. Adeta yeşil göremez olduk. Dinlendirici bir özelliğe sahip olan yeşil, yatak odaları için en ideal bir renk olduğunu düşünüyorum. Yeşilin farklı tonlarını kullanarak şık bir yatak odası tasarımı yapabilirsiniz. Bu resimde görüldüğü gibi yatak örtüsünden, duvar kağıdına.. Perdelerden tabloya kadar yeşil renkleri ile harika bir yeşil yatak odası dizaynı yapılmış.

Yeşil ile beyazın uyuştuğu kadar krem rengi de tavsiyelerimiz arasında yer alır. Eğer beyazdan farklı bir renk ile yeşil rengini kombine yapacaksanız tavsiyemiz kesinlikle kremden yana olur. Dekorasyonda zıt renkler en önemli kurallardan biri olduğunu unutmayın.

Duvarlarınızı yeşile boyamanızı öneririz. Açık yeşil olması tercihimizdir. Boyama işinin çok zahmetli olacağını düşünüyorsanız duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Duvarınızı açık yeşile boyadığınız için mobilya ürünlerini  kendini belli etmesi açısından koyu renk seçmemiz gerekecektir. Yatak, komodin, gardırop koyu yeşil olmalıdır. Halı ise yeşili tamamlayacak olan beyaz renk olmalıdır. Böylece çok şık bir görünüm elde edilecektir.Aksesuarları ise yeşil renkte seçebileceğiniz gibi beyaz seçmeniz daha iyi olacaktır. Bunun sebebi ise zaten yeşil ağırlıklı olduğu için aksesuarlarda beyaz olursa denge sağlanacaktır.

Resimleri tam boy görebilmek amaçlı lütfen üzerine tıklayın.

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın