Yeşil Mutfak Dekorasyonu

41 views

Modern evlerde ,evlerimizde mutfak evin en temek merkezidir.Mutfaklarınızı daha çeşitli ve stilli duruma dönüştürmek istiyorsanız şayet yeşili veya yeşilin tonlarını seviyorsanız göstermiş olduğumuz örnekler ile belki de işinizi daha kolaylaştıracaksınız. Kafanızda tek tema var ise bunu geliştirmeniz başka bir deyişle bulmanız kolay gelebilir ancak iş uygulamasına geçtiğinde şartların gitgide daha ağır hale geldiğini farkedersiniz. İşin sonuna geldiğinizde zorluklara değecek güzel tasarımlar ortaya çıktığını görmek sizi memnun edecektir. Yeşil ve yeşilin tonlarıyla bir yandan minik çaplı ışık oyunları eklediğinizde mutfaklarınız olduğundan daha harika olacağından emin olabilirsiniz. Yeşil ki tabiatı hatırlatır bize ve onun rengidir zira. Sizler mutfaklarınızı yeşil veya yeşilin tonlarında yaptığınızda belkide mutfaktan daha ziyade sonu olmayan ormanın veya harika güzellikte yeşilliğin içerisinde dahi hissedebilirsiniz.

Mutfaklara en çok yakışan iki renkten biridir yeşil. Yeşil doğanın en belirgin renklerinden biridir. Dinlendirici özelliğe de sahiptir. Onun için yeşilin yanına ne renk tavsiye edersiniz diye soranlara hep ahşap naturel rengi deriz. Bu mutfak modelinde de yeşil masa ve yeşil tezgahların ahşap dolaplar ile kombine yapıldığını görmekteyiz.

Yeşil mutfak dolapları ve yeşil mutfak tezgahının takım yapıldığı bir dekorasyon örneği. Birçok renk fazla kullanıldığında göze hoş gelmez ve ortamı bayar. Fakat yeşil rengi doğanın bir yansıması olduğundan mıdır bilemiyoruz fakat göz yormayan bir renktir. Burada da tezgahından tutunda dolaplarına kadar her yerin yeşil olduğunu görüyoruz. Alt çekmece ve dolaplar da dahil. Fakat göze güzel göründüğünü itiraf etmek gerekir. Çekmecelerde kullanılan krem kulplar da takımı daha şık hale getirmiş. Fakat metal renginde oturaklar yerine ahşap renkte olması takımı daha tamamlar nitelikte yapacaktı. Yeşil mutfak dekorasyonu için geniş bir mutfak olacak diye kural yok. Bunu mevcut ebatlarda da yapabilirsiniz. Önemli olan sadece sizin tasarımı doğru şekilde oluşturmanızdır.

Resimleri tam boy görebilmeniz için lütfen üzerine tıklayın.

 

Günümüz mutfaklarında daha bir sürü yeşil ve beyazın birleşiminden doğan çağdaş mutfaklar olsa da resimlerde de görürseniz şayet yeşil ve siyahın o mükemmel uyumunu da yakalamış olacaksınız. Ki siyah bizzat tek başına dahi asilliğini  taşırken üzerine her ne renk gelirse gelsin daha  etkileyici ve büyüleyici olmuştur.

Yeşil mutfak tasarımları sadece dolaplarla ilgili değildir. Orada kullanacağınız tezgah, yemek masası, sandalyeler ve duvar aksesuarlarını da kapsar. Yani kombinasyon yaparken bu eşyaların da varlığını göz önünde bulundurun.

Mutfaklarda mat rengi terci edebilirsiniz. Laminat kaplamalı dolaplar kısmına parlak biçimde de yaptırabilirsiniz. Herşey öncelikle mutfağınızın ne kadar kapsamlı oluşuyla ilişkili . Evet kapsamlı mutfaklarda yapacağınız her değişim mutfakları daha çeşitli kılar fakat bu demek değildir ki ufak veya ortada boy mutfaklarda şunlar gitmez diye.. Tabi ki gider sizler yalnızca ne türlü ve ne biçimde mutfak mobilyaları seçeceğinize itina ve önem gösterin. Herşeyden önemlisi de kaliteli kir tutmayan mobilyaları tercih edin.

 

Facebook Yorumları


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın